Skip to main content

Artykuł sponsorowany. Tekst powstał we współpracy z naszym partnerem biznesowym – firmą SMC.

Chillery sprawdzą się we wszystkich tych obszarach produkcji, gdzie utrzymywanie odpowiedniej temperatury ma kluczowe znaczenie: w medycynie, biotechnologii, produkcji spożywczej i farmaceutycznej. Systematyczna kontrola tej temperatury ma znaczenie na tyle krytyczne, że prewencyjna konserwacja urządzeń odpowiadających za utrzymywanie stałej temperatury staje się kluczowa w posiadaniu i używaniu chillerów.

Chiller – zastosowania

Chillery są urządzeniami, stosowanymi w procesach produkcyjnych i przemysłowych do monitoringu oraz ustawiania właściwej dla danego procesu temperatury otoczenia.

Jeśli w twoim przedsiębiorstwie znajdują się urządzenia, maszyny lub instalacje, generujące duże ilości ciepła, a utrzymanie odpowiedniej temperatury jest nieodzowne w twoim procesie produkcyjnym, zdecydowanie warto zainteresować się chillerami SMC. Firma SMC posiada szeroką ofertę chillerów, od rozwiązań dla przemysłu wytwórczego aż po bardzo precyzyjne komponenty high-end.

Chillery produkowane przez SMC, dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy, pomogą chłodzić grzejące się elementy, utrzymać założoną temperaturę oraz bieżąco ją monitorować.

Zalety chillerów SMC

Jeśli w twoim przedsiębiorstwie znajdują się urządzenia, maszyny lub instalacje, generujące duże ilości ciepła, a utrzymanie odpowiedniej temperatury jest nieodzowne w twoim procesie produkcyjnym, zdecydowanie warto zainteresować się chillerami. Chillery to urządzenia chłodzące i utrzymujące temperaturę na stałym poziomie, jedynie z niewielkimi wahaniami.

Chillery produkowane przez SMC, dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy, pomogą chłodzić grzejące się elementy, utrzymać założoną temperaturę oraz bieżąco ją monitorować.

  • to przemyślane rozwiązanie, zapewniające kontrolę nad temperaturą i zapobiegające powstawaniu nieprzewidzianych sytuacji,
  • konstrukcja chillerów SMC jest zoptymalizowana pod kątem wydajności i niezawodności,
  • dzięki rozbudowanej sieci serwisowej, specjaliści SMC są zawsze blisko twojej firmy,
  • dostarczane są sprawnie i szybko, dzięki jednolitemu systemowi zamówień.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Dzięki wieloletniej działalności firmy SMC w branży medycznej, zdobyła ona bardzo duże doświadczenie w kwestii ustawiania właściwej temperatury. Cykl życia chillera można porównać do samochodu: podobnie jak w aucie, wiele części chillera zużywa się wskutek normalnej eksploatacji i musi podlegać czynnościom serwisowym lub wymianie.

Podchodząc do tych zadań z wyprzedzeniem, można uniknąć kłopotów wynikłych z wahań temperatury, a także obniżyć całkowity koszt posiadania urządzenia (TCO – Total Cost of Ownership). Podejmowanie właściwych działań wyprzedzających pozwala uniknąć nieplanowanych, kosztownych przestojów produkcji (lub znacząco zredukować ryzyko ich wystąpienia).

chiller SMC

Chillery SMC,
seria HRS

Standardy konserwacyjne chillerów SMC

Stworzone przez SMC standardy konserwacji chillerów zostały stworzone osobno dla każdej serii. Odnoszą się one do cyklu życia każdego urządzenia i definiują częstotliwość przeglądów codziennych, miesięcznych, kwartalnych i innych. Można w nich znaleźć również listę części, które należy systematycznie wymieniać, aby zapewnić bezawaryjną pracę urządzeń. W zależności od serii lista tych części może być różna i obejmować takie elementy jak pompa, uszczelnienia pompy, wentylatory, sprężarki i inne elementy mechaniczne.

Chillery produkowane i dostarczane przez SMC zawierają różne udogodnienia, w celu ułatwienia życia ich użytkownikom, a zwłaszcza służbom utrzymania ruchu. Chillery posiadają funkcję alarmu, gdy zostanie przekroczony limit godzin pracy, po którym należy wykonać konserwację. Przykładowo w chillerach SMC serii HRS alarm jest ustawiony tak, aby włączyć się po 8 000 godzin pracy.

Zalety systematycznego serwisowania chillerów

Jeśli chillery są serwisowane w zakładach należących do SMC lub oficjalnych i audytowanych partnerów serwisowych, to zaletą tego jest istnienie pełnej dostępnej dokumentacji i historii czynności serwisowych. Umożliwia to łatwy wgląd w historię serwisową i przeszukiwanie jej.

Serwisy SMC i autoryzowanych partnerów są dostępne w 82 krajach na świecie. Doświadczony personel gwarantuje kompleksowe serwisowanie wszystkich modeli chillerów, chłodzonych powietrzem i wodą. Każdy punkt serwisowy posiada pełne wyposażenie w niezbędną technologię, właściwe narzędzia i wiedzę. Posiada także niezbędne, wymagane przepisami prawa certyfikaty. Oferowana obsługa serwisowa dotyczy całego cyklu życia produktu, od zakupu aż do końca użytkowania.

chiller SMC

Kompaktowe chillery SMC, wersja energooszczędna,
seria HRSH090

Wybierz chiller SMC – ciesz się spokojem

Firma SMC, jako producent chillerów, szczyci się bardzo rzadkimi sytuacjami, w których produkowane przez nią chillery wracają do fabryki w celu naprawy. Przestrzegając wspomnianych powyżej zaleceń użytkowania, systematycznie wykonując przeglądy oraz wymiany elementów zużywających się, możesz cieszyć się długotrwałą bezawaryjną pracą chillera.

Produkty SMC wyróżniają się na rynku wysokim poziomem jakości i niezawodności działania. Pozwala to w pełni zaufać inwestycjom realizowanym z użyciem komponentów dostarczanych przez SMC.

Obejrzyj nasz cykl filmów poradnikowych, zrealizowanych wspólnie z SMC Polska

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem SMC

Posiadamy niezbędne zaplecze do sprzedaży produktów SMC. Potrzebujesz doradztwa oraz cenisz wygodne zakupy – jesteś w dobrym miejscu! Postaw na sprawdzonego dostawcę pneumatyki!

Chillery SMC: spokój za niewygórowaną cenę - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

W Air-Com.pl znajdziesz najnowsze produkty i rozwiązania SMC,
które zmienią jakość pracy Twoich maszyn.

Sprawdź
Marek Nużka

Specjalista w Dziale eCommerce w firmie Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Wspiera rozwój oferty produktowej oraz zarządza treścią w sklepie internetowym air-com.pl. Po godzinach miłośnik fotografii z ogromną wiedzą sprzętową i warsztatową.