Skip to main content

Instalacja pneumatyczna w warsztacie: z czego się składa? Jakie rury wybrać? Czy można zbudować samodzielnie? Instalacja na sprężone powietrze to rozwiązanie, które pozwala na zasilanie narzędzi pneumatycznych. Postanowiliśmy pokazać krok po kroku jak ją zbudować. Do wspólnego projektu zaangażowaliśmy twórcę internetowego.

Instalacja pneumatyczna na sprężone powietrze staje się obecnie wyposażeniem niemal obowiązkowym w procesie produkcji, serwisowania czy napraw. Niezależnie od tego, czy jest to warsztat samochodowy, przydomowy garaż, zakład produkcyjny, zestaw potencjalnych pytań jest zawsze ten sam:

Z czego zrobić instalację pneumatyczną?
Od czego zacząć budowę instalacji pneumatycznej?
Jakie rury do sprężonego powietrza wybrać?
Które komponenty kupić?
Czy można ją wykonać samodzielnie?

Instalacja pneumatyczna w warsztacie

Instalacja pneumatyczna w warsztacie czy w garażu wykorzystywana jest głównie do obsługi narzędzi pneumatycznych. Ich rodzaj i charakter jest oczywiście uzależniony od indywidualnych potrzeb. Zanim jednak dojdzie do pierwszego uruchomienia instalacji, należy wykonać szereg prac przygotowawczych. Zwykle zaczyna się od pomiarów i rysunków.

instalacja pneumatyczna w warsztacie schemat

Schemat instalacji pneumatycznej

Na kanwie powyższych pytań i potencjalnych dylematów, postanowiliśmy, że do wspólnego projektu zaangażujemy Adama, twórcę kanału na YouTube o nazwie Adam Maszynotwór. Jak sam o sobie mówi, jego pasją są maszyny, ich samodzielnie naprawianie i wykonywanie. Obecnie z pasją i zaangażowaniem prowadzi kanał w którym publikuje filmy poradnikowe i instruktaże. Do tej pory jego poczynania śledzi blisko 28 tys. widzów.

Dzielenie się wiedzą jest dla nas i dla Adama wielką przygodą. To sprawiło, że podjęliśmy wspólne wyzwanie. Do Adama powędrowały komponenty do budowy instalacji pneumatycznej oraz rury aluminiowe. Całość bazująca na systemie Aircom. On sam pokazuje w materiale wideo, jak łatwo zrobić ją samodzielnie (no, prawie, w filmie ma jednego cennego pomocnika).

Od czego zaczęliśmy? Adam pokazał nam swój warsztat i przesłał schemat instalacji pneumatycznej. Co zadziało się dalej? Zobaczcie wspólny film o tym jak Adam zbudował u siebie instalacje na sprężone powietrze.

Kliknij w obrazek poniżej, okno wideo otworzy się na tej samej stronie.

instalacja pneumatyczna w warsztacie

 

https://www.youtube.com/watch?v=oij5EmdGs8M
audyt nieszczelnosci

 

Instalacja pneumatyczna w warsztacie i w zakładzie produkcyjnym

Instalacja pneumatyczna dla przemysłu. W produkcji spożywczej, w warsztacie samochodowym, w garażu, w serwisach flotowych, w zakładach przemysłowych, przy produkcji mebli i lakierowaniu, w stoczni – lista branż w których wykorzystywana jest pneumatyka nie jest ograniczona. Wszędzie tam, gdzie źródłem zasilania jest sprężone powietrze, liczy się efektywność i wydajność pracy, zastosowanie znajduje instalacja na sprężone powietrze.

Instalacje pneumatyczne Air-Com Pneumatyka-Automatyka buduje od 2004 roku. W swoim portfolio posiada realizacje dla firmy z różnych branży. Buduje instalacje na sprężone powietrze opierające się na różnych systemach rur i połączeń. Komponenty i akcesoria potrzebne do budowy instalacji pneumatycznej dostępne są także w naszym sklepie internetowym.

Budując instalacje pneumatyczne w sposób kompleksowy zapewniają swoim klientom:

pomiar, kosztorys i projekt;
dobór urządzeń, montaż na miejscu i testy;
kompletowanie dokumentacji potrzebnej do odbioru;
serwisowanie instalacji pneumatycznej;
rozbudowa instalacji na sprężone powietrze.

Zobacz lub pobierz tutaj karty referencyjne ze streszczeniem zakresu prac. Napisz do nas, skontaktuj się. Eksperci i zespół inżynierów firmy Air-Com Pneumatyka-Automatyka są do Twojej dyspozycji.