Instalacje Pneumatyczne

Instalacje pneumatyczne są specjalnością firmy Air-Com Pneumatyka-Automatyka od 2004 roku. Projekt, montaż, serwis i przygotowanie dokumentacji. Realizujemy projekty dla firm z wielu branż. Sprawdź pełen zakres usług oraz zobacz przykładowe realizacje.

Instalacje pneumatyczne wykorzystywane są w warsztacie, serwisie samochodowym, hali produkcyjnej czy zakładzie przemysłowym. Jej wdrożenie to inwestycja, która w dużym stopniu odpowiada za efektywność produkcji.

Dane kontaktowe

Grzegorz Fedorowicz
Kierownik ds. instalacji pneumatycznych
e-mail: instalacje@air-com.pl
tel. kom: +48 503 106 429
biuro: +48 71 799 45 84

Główna siedziba firmy
Air-Com Pneumatyka-Automatyka
ul. Wrocławska 41
55-095 Długołęka k. Wrocławia
NIP: 8951812517
e-mail: biuro@air-com.pl

Wyznacz trasę

rury aluminiowe instalacji pneumatycznych

Kompleksowe instalacje pneumatyczne

Bogata praktyka pozwala nam na wdrożenie całej instalacje sprężonego powietrza – od zbadania potrzeby, stworzenie projektu, po oddanie inwestycji do użytkowania.

Co wchodzi w zakres naszych usług?

Zapewniamy Państwu:

 • analizę zapotrzebowania klienta na sprężone powietrze;
 • audyt energetyczny;
 • pomiar, kosztorys, cennik instalacji pneumatycznej;
 • projekt instalacji pneumatycznej;
 • dobór urządzeń, rozwiązań (np. zawory, rury czy filtry do sprężonego powietrza) i narzędzi pneumatycznych;
 • montaż instalacji pneumatycznej;
 • montaż urządzeń i systemów wentylacji wraz z odzyskiem ciepła;
 • montaż i uruchomienie sterowania nadrzędnego;
 • testy i próba szczelności instalacji przed uruchomieniem;
 • powykonawcze przygotowanie dokumentacji DTR instalacji;
 • przygotowanie dokumentacji UDT wraz ze wsparciem przy odbiorze.

instalacje pneumatyczne

Jakie rury do instalacji sprężonego powietrza?

To jedno z kluczowych pytań na etapie projektu instalacji sprężonego powietrza

Do budowy instalacji pneumatycznej wykorzystujemy:

 • rury aluminiowe w systemie Aircom System od 16 mm do 168 mm
 • rury ze stali nierdzewnej
 • rury w systemie połączeń zagniatanych Mapress (Geberit)
 • rury stalowe z połączeniami gwintowanymi
 • polipropylenowe (pp) 
 • bezszwowe do wysokich ciśnień

Wykorzystywane komponenty i akcesoria do instalacji pneumatycznej

 • akcesoria Quick Line
 • kolana z aluminium i polimeru PA6
 • akcesoria do montażu naściennego instalacji na sprężone powietrze
 • mocowanie rur aluminiowych 
 • akcesoria do połączeń 6″
 • zawory odcinające czy zawory bezpieczeństwa

Kontakt

  Chcemy poznać Państwa oczekiwania i potrzeby. Prosimy o pozostawienie numeru telefonu oraz adresu e-mail, a także wybór tematu wiadomości. Skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak to możliwe. Zachęcamy do kontaktu.


  Klauzula informacyjna

  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Air-Com Pneumatyka-Automatyka s.c. z siedzibą w Długołęce. Z administratorem można skontaktować się pod adresem e-mail: rodo@air-com.pl. Informujemy również, że podane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Air-Com Pneumatyka-Automatyka s.c. w celu przyjęcia zapytania kontaktowego, rozpatrzenia zapytania i udzielenia odpowiedzi – na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. oraz Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. Państwa dane osobowe będą przechowywane oraz przetwarzane do czasu trwania korespondencji. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.

  Instalacje pneumatyczne – nasze realizacje

  Zaufały nam największe marki w Polsce. Praktyczne doświadczenie wykorzystaliśmy w realizacji projektów instalacji pneumatycznych i sprężarkowni dla podmiotów z różnych branż. Wśród nich był m.in. największy w Europie serwis samochodowy marki Hyundai, COM 40 – czołowy producent mebli w Polsce czy HASCO-LEK, wiodąca firma z branży farmaceutycznej.

  Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych faktów dot. zastosowanych komponentów.
  Kliknij w miniaturę obrazka by poznać szczegóły.

  Instalacje pneumatyczne - produkty i akcesoria

  Rury aluminiowe, mocowania, połączenia, zawory, kolana i inne. Kupuj szybko i bezpiecznie online na www.air-com.pl.

  Instalacje pneumatyczne - porady, instruktaże, ciekawostki

  Znamy produkty, które sprzedajemy. W naszych szeregach znajdują się profesjonaliści: inżynierowie, szkoleniowcy, handlowcy, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą w branży pneumatyka-automatyka. Wszystko po to, by przybliżyć Państwu zagadnienia z pneumatyki, podsunąć wybór najlepszych rozwiązań, zaprezentować działanie poszczególnych komponentów do instalacji na sprężone powietrze.

  Zachęcamy do lektury poniższych wpisów, które są powiązane tematycznie z instalacją sprężonego powietrza

  Jakie rury do sprężonego powietrza wybrać?

  W przekrojowym poradniku skupiamy się na najpopularniejszych rozwiązaniach. Jakimi kryteriami należy kierować się przy doborze materiału rur do instalacji pneumatycznych? To musisz wiedzieć przed startem nowej inwestycji.

  Czytaj więcej

  Badanie szczelności instalacji sprężonego powietrza – trzy metody.

  Badanie szczelności instalacji sprężonego powietrza dotyczy systemu już działającego i istniejącego w firmie. Jak ograniczyć straty ciśnienia i obniżyć koszty eksploatacji sprężarek i kompresorów? W jaki sposób sprawdzić szczelność w instalacji? Podpowiadamy!

  Czytaj więcej

  Instalacje pneumatyczne - tych błędów nie popełniaj!

  Wskazujemy 7 najczęstszych błędów jakich należy unikać na etapie projektu i wykonania instalacji sprężonego powietrza. Jak im przeciwdziałać?

  Czytaj więcej

  Zespół przygotowania sprężonego powietrza: do czego służy i jakie są jego zastosowania?

  Sprężone powietrze wytwarzane przez kompresory i sprężarki nie nadaje się bezpośrednio do stosowania w profesjonalnych układach sterowania pneumatycznego. Dlaczego tak ważne jest stosowanie zespołów przygotowania powietrza? Z czego się składa?

  Czytaj więcej

  Próba szczelności nowej lub rozbudowanej instalacji pneumatycznej

  Badanie szczelności w nowej instalacji sprężonego powietrza to temat ważny. W prostej linii wiąże się z efektywnością całego systemu. Jak uniknąć strat? Co wpływa na szczelność w instalacji pneumatycznej? Jak taką próbę wykonać prawidłowo? Publikujemy obszerny i wyczerpujący materiał.

  Czytaj więcej

  Jaki zbiornik ciśnieniowy wybrać?

  Wybór sprężarki to pierwszy krok ku stworzeniu wydajnej instalacji sprężonego powietrza. Pierwszy, lecz nie ostatni. Prawidłowy dobór zbiornika ciśnieniowego wpływa na bezpieczeństwo i zapewnia wydajność całego systemu. Jakie są wymagania? Co warto wiedzieć przed zakupem?

  Czytaj więcej

  Wideoporadnik: Instalacja sprężonego powietrza – aluminiowa, skręcana czy z polipropylenu?

  W naszym filmowym poradniku, Paweł Oskroba – właściciel firmy, dokonuje przeglądu najpopularniejszych rozwiązań w naszej ofercie. Pokazujemy przykładowe instalacje. Stajesz przed wyborem rozwiązania? Ten film musisz zobaczyć.

  Czytaj więcej

  Sprężarkownia: wymagania i zasady projektowania

  Aby praca z wykorzystaniem sprężonego powietrza była wydajna kluczowa jest odpowiednio zaprojektowana i wykonana sprężarkownia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wdrażaniu projektu

  Czytaj więcej

  Klasa jakości sprężonego powietrza

  Jakość sprężonego powietrza definiuje norma ISO 8573-1:2010, w której znajdują się różne klasy jakości sprężonego powietrza. Norma ta określa maksymalny dopuszczalny poziom zanieczyszczeń dla każdej z klas.

  Czytaj więcej