Podłączenie instalacji sprężonego powietrza w firmie z branży chemicznej

1 czerwca, 2021 2:17

Podłączenie instalacji sprężonego powietrza było kluczowym zadaniem jakie wykonaliśmy dla wiodącego na świecie producenta farb drukarskich. Co wchodziło w szczegółowy zakres prac? Jakie urządzenia zostały wdrożone? Szczegóły naszej realizacji dla firmy HuberGroup Polska.

W związku z budową nowej hali produkcyjnej zlokalizowanej w Nowej Wsi Wrocławskiej (Dolny Śląsk) firma HuberGroup Polska zaangażowała nas do podłączenie instalacji na sprężone powietrze. Nowy obiekt powstał w sąsiedztwie istniejącej hali produkcyjnej.

Podłączenie instalacji na sprężone powietrze w hali produkcyjnej

Wykonaliśmy szereg prac, które sprowadzały się do poprawy wentylacji w kompresorowni. Ważnym elementem naszej całego zlecenia było podłączenie urządzeń zgodnie ze sztuką. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z zakończonej realizacji. Tutaj można się zapoznać z naszymi wybranymi realizacjami.

Podłączenie pneumatyczne urządzeń: zakres prac

▶️ wentylacja kompresorowni – wykonanie kanałów wentylacyjnych z wylotem na zewnątrz
▶️ budynku z możliwością dogrzewania pomieszczenia przy sprężarkowni
▶️ montaż czerpni
▶️ automatyka sterująca przepustnicami
▶️ montaż instalacji w kompresorowni – podłączenie zbiornika, trzech sprężarek, osuszacza, filtrów sieciowych, separatora woda-olej.
▶️ podłączenie urządzeń zgodnie ze sztuką z uwzględnieniem koniecznych bybassów na zbiorniku i filtrach – instalacja w systememie Mapress Geberit C-Stahl (główna nitka DN80)

O firmie HuberGroup Polska

Działająca w ponad 30 krajach firma HuberGroup jest jednym z wiodących na świecie specjalistów od farb drukarskich. Przedsiębiorstwo oferuje kompletną gamę nowoczesnych produktów drukarskich, surowców i materiałów pomocniczych. Polski zakład mieszczący się w Nowej Wsi Wrocławskiej (Dolny Śląsk) funkcjonuje od 1992 roku. Jesienią 2020 zakład uległ rozbudowie. W sąsiedztwie dotychczasowej hali produkcyjnej pojawił nowy, większy obiekt. Będą w nim wytwarzane lakiery i farby na potrzeby druku fleksograficznego. Dodatkowo w nowym kompleksie budynków znajduje się laboratorium, dział techniczny i dział obsługi klienta.

źródło zdjęcia: https://www.hubergroup.com/

Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie ruchu w swojej firmie?

Sprawdź, jak uniknąć kosztownych wycieków sprężonego powietrza