Przemysłowy osuszacz powietrza: jak używać i serwisować?

21 stycznia, 2022 4:07

Przemysłowy osuszacz sprężonego powietrza służy do usuwania wody z instalacji sprężonego powietrza. Osuszanie powietrza w skali przemysłowej w instalacji pneumatycznej wymaga rozwiązań profesjonalnych. Zobacz naszą realizację w której byliśmy odpowiedzialni za serwis osuszacza przemysłowego.

Diagnostyka, serwis i wynajem osuszaczy przemysłowych to jedna z usług skupiona wokół pneumatyki jakie oferuje Air-Com Pneumatyka-Automatyka. W poniższym wpisie chcemy przybliżyć Tobie jedną z naszych realizacji dla jednego z największych w Polsce producentów materiałów budowlanych.

Serwis, modernizacja instalacji przygotowania i zasilania powietrza

Przedmiotem zamówienia była modernizacja, serwis instalacji przygotowania i zasilania powietrza instrumentalnego. Cała instalacja zlokalizowana jest na terenie zakładu produkcyjnego. Jednym z elementów instalacji jest osuszacz powietrza marki Atlas Copco CD 55+

Omawiamy osuszacz powietrza umieszczony jest w specjalistycznym kontenerze (pokazujemy go na końcu wpisu) wraz ze zbiornikiem buforowym sprężonego powietrza, kompresorem Atlas Copco GA15+ i komponentami odpowiedzialnymi za usuwanie kondensatu ze sprężonego powietrza.

Przemysłowy osuszacz sprężonego powietrza – diagnoza i serwis podzespołów

Określony w zamówieniu zakres prac w przypadku osuszacza sprężonego powietrza obejmował:

☑️ czyszczenie i konserwacja
☑️ wymiana elektrozaworów
☑️ wymiana sorbentu (materiał absorbcyjny)
☑️ wymiana sterownika
☑️ kalibracja czujnika punktu rosy
☑️ test urządzenia

Serwis osuszacza polegał m.in. na tym, aby gruntownie i profesjonalnie oczyścić elementy składowe urządzenia. Kluczową czynnością jest uzupełnienie i wymiana czynnika absorbcyjnego.

Końcowym etapem wieńczącym serwis osuszacza przemysłowego jest test urządzenia w naszym serwisie.

Osuszacz przemysłowy w zakładzie produkcyjnym

Osuszacz po akcji serwisowej został przetransportowany i zainstalowany w kontenerze układu zasilania powietrzem instrumentalnym. Wraz w osuszaczem, we wnętrzu pracuje kompresor, zbiornik buforowy sprężonego powietrza, system odprowadzania kondensatu, separatory woda-olej.

Przemysłowy osuszacz powietrza – wynajem i naprawa

Nie tylko sprzedajemy pneumatykę (najszersza oferta w Polsce), ale oferujemy także usługi skupione wokół pneumatyki. Jedną z nich jest diagnostyka i naprawa osuszaczy przemysłowych różnych marek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych realizacjach, planujesz kompleksową modernizacja instalacji na sprężone powietrze lub szukasz wiarygodnego partnera serwisowego z solidnymi referencjami – skontaktuj się z nami!

Często kupujesz pneumatykę?

Zyskaj rabat nawet do 40% i dobieraj produkty z najszerszej oferty w Polsce