Rozbudowa, modernizacja i serwis sprężarkowni w Centrum Onkologii we Wrocławiu
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zaangażowało nas do realizacji kompleksowego zadania polegającego m.in. na modernizacji sprężarkowni oraz wykonaniu nowej szafy sterownicznej. Zobacz zdjęcia z realizacji i szczegółowy opis zadania.
Sprężarkownia w szpitalu czy jednostce medycznej musi spełniać najwyższe standardy jakościowe. Musi być wydajna i niezawodna. Trudno w takim miejscu o kompromisy jeśli zależy nam na dystrybucji czystego i medycznego powietrza.
Sprężarkownia w szpitalu
Aby utrzymać pełną wydajność sprężarkowni, zapewnić najwyższą jakość powietrza Dolnośląskie Centrum Onkologii zaangażowało nas do kompleksowego zadania na które składało się:
▶️ Wykonanie nowej szafy sterowniczej z okablowaniem;
▶️ Wykonanie dla istniejących sprężarek automatycznego spustu kondensatu składającego się m.in. z elektrozaworu, filtra skośnego, zaworu kulowego;
▶️ Wymiana osuszaczy sprężonego powietrza;
▶️ Montaż sterującego przetwornika ciśnienia z podłączeniem do PLC;
▶️ Montaż nowych przetworników ciśnienia w układzie medycznym i technicznym;
▶️ Serwis sprężarek śrubowych AIRPOL o mocy 5,5 kW wraz z takimi czynnościami jak wymian; filtrów i oleju, pasków klinowych, sprawdzenie parametrów pracy.
Szafa sterownicza w sprężarkowni
Rola jaką pełni szafa sterownicza w sprężarkowni można przyrównać do organu zarządzającego. Sterownik szafy posiada bowiem możliwość:
✔️ sterowania nadrzędnego dla sprężarek;
✔️ automatycznego przełączania pracy dla osuszaczy;
✔️ automatycznego spustu kondensatu dla sprężarek;
✔️ aktywnego monitorowania temperatury oleju dla sprężarek;
Sprężarkownia – modernizacja i rozbudowa
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z naszej realizacji