Ciekawostki pneumatyczne: smarownica pneumatyczna Futura OL12F

31 stycznia, 2020 11:29

Smarownica pneumatyczna posiada swoje zalety. To wygoda, automatyzacja i oszczędność czasu poświęconego na obsługę instalacji. Jak użytkowanie wygląda w praktyce? Dlaczego wycieki oleju są w pewnych branżach niedopuszczalne?

Studium przypadku – smarowanie instalacji sprężonego powietrza

Instalacja pneumatyczna zamontowana u naszego Klienta wymagała stosowania smarownic pneumatycznych, niezbędnych do  prawidłowej pracy używanych w firmie narzędzi pneumatycznych (klucze pneumatyczne udarowe do odkręcania kół). Narzędzia pneumatyczne wymagają ciągłego smarowania, co wiąże się z dużym zużyciem oleju i koniecznością stałego jego uzupełniania.

Problemy z uzupełnianiem oleju w smarownicy powietrza.

W standardowych smarownicach zamontowanych w tej instalacji wymagało to uciążliwego odłączania zasilania i indywidualnego napełniania zbiorników smarownic olejem po ich opróżnieniu. Powodowało to m.in. straty czasu. Przestój w pracy instalacji sprężonego powietrza w przypadku wielu branż to realne koszty. Poza tym uzupełnianie oleju było niewygodne gdyż odbywało się przez niewielkie otwory wlewowe lub po odkręceniu zbiornika.

Na kłopoty smarownica sprężonego powietrza Futura OL12F z funkcją automatycznego napełniania zbiornika.

Mówiąc w skrócie: rola smarownicy z automatycznym uzupełnianiem oleju polega na samoczynnym uzupełnianiu oleju w zbiorniku.

Zaproponowano zastosowanie smarownic FUTURA OL 12F, które posiadają możliwość napełniania zbiornika bez konieczności odłączania zasilania. Napełnianie odbywa się w łatwy i wygodny sposób, przez podłączenie przewodu zasilającego w olej do kanistra lub pojemnika oraz naciśnięciu znajdującego się na smarownicy przycisku.

Po tej czynności olej jest automatycznie zasysany do zbiornika smarownicy, co jest czynnością prostą i jednocześnie nie powoduje zanieczyszczenia podłogi hali produkcyjnej lub warsztatu wylewającym się olejem. Po wymianie starych smarownic praca stała się wygodna i komfortowa (min. osoba dolewająca olej nie brudziła się nim), bez konieczności przerywania działania narzędzi i urządzeń pneumatycznych.

Ważna uwaga: są branże, jak np. przemysł spożywczy, farmaceutyczny, drzewny, w których wycieki oleju powstające podczas jego uzupełniania (z uwagi na produkcję w tzw. czystych pomieszczeniach) są niedopuszczalne.

instalacja-sprezonego-powietrza-wymagania

Podsumowanie korzyści: smarownica pneumatyczna Futura

  • wygoda,
  • automatyczne napełnianie,
  • oszczędność czasu poświęconego na obsługę instalacji,
  • brak konieczności wyłączenia instalacji z cyklu pracy,
  • ogólna czystość w pomieszczeniach,
  • możliwość stosowania w tzw. pomieszczeniach czystych.

Produkt omawiamy w artykule

Subskrypcja kanału YouTube
Udostępnij I Zachowaj I Podziel się specjalistyczną wiedzą

Komentarze

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy