Skip to main content

Towarzyszą nam codziennie, chociaż często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wykonują ciężką pracę – dźwigają, podnoszą, blokują. Są przy nas w domu, w pracy, a nawet podróżują z nami. Sprężyny gazowe, zwane też siłownikami gazowymi – to właśnie o nich mowa.

Na naszym kanale YouTube pojawił się niedawno film, w którym opowiadamy o sprężynach gazowych. Nasz ekspert, Paweł Oskroba, opowiada o ich zastosowaniach – zarówno tych przemysłowych, jak i domowych oraz biurowych.

Sprężyny gazowe w praktyce: co powinieneś o nich wiedzieć? [NASZ FILM] - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Sprężyny gazowe i końcówki
do sprężyn gazowych

Sprężyny gazowe – gdzie je znajdziemy?

Jak wspomnieliśmy, sprężyny gazowe towarzyszą nam wszędzie. Są częściami mebli (pomagają np. podnieść łóżko, aby wyjąć pościel), znajdziemy je w maszynach i urządzeniach (wspomagają podnoszenie klap i obudów w maszynach). Generalnie działają w obszarach, gdzie niezbędne jest wsparcie pracy ludzkich mięśni.

O czym dowiesz się z naszego filmu?

- gdzie znajdziemy sprężyny gazowe,
- jak jest zbudowana i jak działa sprężyna gazowa,
- czym się kierować, dobierając model sprężyny gazowej do konkretnego zastosowania,
- jakie są możliwości mocowania (końcówki) sprężyn gazowych,
- czy można zregenerować (naprawić) niesprawną sprężynę gazową.

Marek Nużka

Specjalista w Dziale eCommerce w firmie Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Wspiera rozwój oferty produktowej oraz zarządza treścią w sklepie internetowym air-com.pl. Po godzinach miłośnik fotografii z ogromną wiedzą sprzętową i warsztatową.