Zawory bezpieczeństwa

Zawory bezpieczeństwa i zbiorniki ciśnieniowe to nierozłączna para. Stosuje się je w celu skutecznego zabezpieczenia instalacji pneumatycznych i innych mediów roboczych przed niekontrolowanym i nadmiernym wzrostem ciśnienia. Zobacz, co o nich piszemy.

Jak dobrać zawór bezpieczeństwa? [FILM]

Zawór bezpieczeństwa w instalacji na sprężone powietrze ma uchronić cały układ przed nagłym wzrostem ciśnienia. Najczęściej pojawia się jako wyposażenie zbiornika ciśnieniowego. To nieodzowny element i wymagany przez Urząd Dozoru Technicznego. Zobacz nasz wideoporadnik w którym wskazujemy na dwa kluczowe parametry przy wyborze tego komponentu.

Aktualności

Zawory w instalacji sprężonego powietrza: rodzaje, oznaczenie TÜV

Bezpieczeństwo to priorytet w czasie urządzania każdego miejsca pracy. Kwestie z nim związane mają szczególne znaczenie podczas wykorzystania instalacji pneumatycznych, w których każda nieszczelność i nagły wzrost ciśnienia może spowodować zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pracowników. Ryzyka pozwalają uniknąć liczne zawory w instalacji sprężonego powietrza, których obecność powinna być uwzględniona już na etapie projektowania […]

Najnowsze publikacje

Popularne kategorie

Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie ruchu w swojej firmie?

Sprawdź, jak uniknąć kosztownych wycieków sprężonego powietrza