Węże odciągowe do trocin: realizacja dla przetwórstwa drzewnego

11 lipca, 2022 9:19

Węże odciągowe (odpylające) to powszechne rozwiązanie stosowane przez firmy z branży przetwórstwa drzewnego. Problemem dla mojego Klienta było przedwczesne ich zużywanie i brak antystatyczności. Zgodnie z oczekiwaniami Klienta zaproponowałem wdrożenie odpowiedniego produktu. Poznaj efekty tej realizacji.

Węże odciągowe i odpylające są stosowane do odciągu i odprowadzania frakcji pyłów, trocin i innych np. frakcji gazowych lub gorącego powietrza. Wykorzystuje się je w procesach produkcyjnych w przemysłowych instalacjach odciągowych w przemyśle drzewnym, chemicznym oraz spożywczym. To bardzo popularny produkt w branży stolarskiej.

Dzięki wykorzystaniu węży odciągowych (wentylacyjnych) można usuwać także dymy spawalnicze i spaliny. Węże odciągowe wykonane są z wysokie jakości materiałów odpornych na środki chemiczne, rozdarcia i rozerwania.

PAMIĘTAJ: rekomendacje zawsze bazują na indywidualnym audycie u Klienta. To, co ostatecznie zostanie zastosowane, uzależnione jest od różnych parametrów, warunków produkcyjnych, zastosowanych aplikacji, wykorzystywanych maszyn.

Węże odciągowe do trocin – problematyka i wymagania

Klient zwrócił się do mnie o pomoc w doborze węża odpylającego do jednej z pracujących u niego maszyn.

▶️ Głównym problemem było przedwczesne zużywanie się stosowanego wcześniej węża (przecieranie mechaniczne od wewnątrz) na skutek przelotu wiórów i pyłów drewnianych.
▶️ Klient uznał także iż dotychczasowe rozwiązanie jest nieekonomiczne (relatywnie niższa cena zakupu i zbyt krótki czas bezawaryjnego użytkowania)

▶️ Dodatkowym wymogiem przedstawionym przez klienta była trwała antystatyczność ścianki węża.

Charakterystyka maszyny produkcyjnej w firmie Klienta z branży przetwórstwa drzewnego- wyzwanie

Urządzenie pracujące u klienta to szlifierka do kalibracji płyty drewnianej, klejonej.

Maszyna posiada:
◾ 3 agregaty szlifujące,
◾ zespół szczotek,
◾ pneumatyczny system odkurzania powierzchni

Chcesz być na bieżąco z moim wpisami?

Zapisz się do mojej bazy odbiorców. Jako pierwszy dowiesz się o nowych materiałach i produktach z obszaru mojej specjalizacji: węże, przewody i odciągi, pneumatyka dla przemysłu. Korzystając z doświadczenia i dobrej praktyki inżynierskiej zainspiruje Cię oraz doradzę w tym obszarze tematycznym.

Please wait...

Dzięki! Mam nadzieje, że nie zawiodę Twoich oczekiwań.

Wykonaj ostatni krok! Musisz potwierdzić swojego maila. Chcę mieć pewność, że to Ty dołączyłeś do naszego grona. Dokończ proszę proces subskrypcji i sprawdź swoją skrzynkę e-mail (zdarza się, że wiadomość wpadnie do folderu SPAM, karty "Oferty" lub "Powiadomienia"). Musisz potwierdzić swój wybór by Twój email został aktywowany.

Do zobaczenia 🙂

Jaki wąż zarekomendowałem do maszyny?

Odpowiednie okazało się zastosowanie węża Timberduc PUR 532 jako rozwiązanie dotychczasowego problemu. Antystatyczny wąż poliuretanowy do przemysłu drzewnego Timberduc PUR 532 ma grubszą ściankę niż stosowany do tej pory wąż. Grubsza ścianka znacznie wydłuża żywotność węża w aplikacji odpylania trocin.

Zgodnie z wymaganiami klienta wąż jest trwale antystatyczny zgodnie z ISO 8031 ma rezystancję skrośną i powierzchniową <10⁹ Ω (zgodny z NFPA 652 10⁸-10⁹ Ω). Dodatkowym atutem dla klienta była trudnopalność węża zgodna z normą DIN 4102-B1.

Węże odciągowe w stolarstwie i przetwórstwie drzewnym. Jesteś zainteresowany podobną realizacją?

Chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem. Pozostaw kontakt do siebie lub

Na bazie Twoich oczekiwań przedstawię rekomendacje, które będą odpowiedzią na wymagania Twojej branży. Do usłyszenia!

    Klauzula informacja oraz polityka prywatności

    Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie ruchu w swojej firmie?

    Sprawdź, jak uniknąć kosztownych wycieków sprężonego powietrza