Skip to main content

Baza wiedzy z pneumatyki to największy tego typu serwis internetowy w polskim internecie. Dzielimy się ekspercką wiedzą produktową oraz naszymi realizacjami w przystępny sposób. Dlaczego warto tu zaglądać? Jak odnaleźć kluczowe informacje?

Witam Cię serdecznie na naszej stronie. Nazywam się Paweł Oskroba i jestem Prezesem Zarządu firmy Air-Com Pneumatyka-Automatyka. W kilku słowach chciałbym zachęcić Cię – Drogi Czytelniku – do lektury naszych treści. Wierzę, że odnajdziesz tu przydatne informacje i zostaniesz z nami na dłużej. Publikujemy poradniki, instruktaże, nowości produktowe, filmy wideo oraz ciekawostki z branży pneumatyki.

Wypadałoby jednak na początku napisać, dlaczego uruchomiliśmy bazę wiedzy w takiej formie?

Jesteśmy dojrzali

21 maja 2019 r. obchodziliśmy 15-lecie firmy. Wprawdzie nie osiągnęliśmy jeszcze pełnoletności, ale uznaliśmy, że to dobry moment by zgromadzonym dorobkiem dzielić się na bieżąco. W prostej linii inspiracją do uruchomienia tej strony byli nasi klienci. Wiemy, czego oczekują od nas, jakie mają potrzeby informacyjne, co przyda im się w realizacji codziennych zadań.

Klienci ufają naszemu doświadczeniu.

Dlatego uruchamiamy bazę wiedzy Air-Com Pneumatyka-Automatyka, pełniącą rolę bloga firmowego.

Znamy produkty, które sprzedajemy

Wierzymy, że pasja i doświadczenie rodzą profesjonalizm. Obecna pozycja naszej firmy na rynku  jest efektem m.in. tego, że doskonale znamy produkty, które sprzedajemy. Obok tego naszym cennym atrybutem staje się wszechstronność, bo oferujemy też usługi (zobacz folder, str. 6 i 7).

Wiemy, jak efektywnie wdrażać rozwiązania z zakresu pneumatyki i automatyki, serwisować sprzęt, by wspierać realizacje biznesowych celów naszych klientów. Dlatego naszą intencją jest by wykorzystać zgromadzoną wiedzę w najlepszy możliwy i przystępny sposób.

Co publikujemy w bazie wiedzy z pneumatyki?

Witaj w bazie wiedzy! Co tu odnajdziesz?

Nasze realizacje. Poprzez zdjęcia i opisy ilustrujemy praktyczne zastosowanie produktów z pneumatyki i automatyki.

Witaj w bazie wiedzy! Co tu odnajdziesz?

Galeria zdjęć. Pokazujemy produkty, które sprzedajemy, w interaktywny sposób. To miejsce służy nam także do tego, by przybliżyć czytelnikom nowości produktowe, aktualności, wydarzenia z życia firmy.

Witaj w bazie wiedzy! Co tu odnajdziesz?

Filmy wideo. Chcemy pomóc naszym klientom lepiej zrozumieć nasze produkty lub usługi. Publikujemy filmy o różnorodnej formie: instruktaże, poradniki, prezentacje.

Witaj w bazie wiedzy! Co tu odnajdziesz?

Tabele i wymiary. Pneumatyka to miary, różne parametry, cyfry i średnice. Takimi danymi posługuje się (i poszukuje) na co dzień wielu z nas. Chcemy zebrać w tym miejscu wszystkie przydatne tabele z wymiarami czy konwertery. Publikujemy  też poradniki tekstowe.

Witaj w bazie wiedzy! Co tu odnajdziesz?

Nowości produktowe. Klienci oczekują od nas w momencie wprowadzania nowych produktów, że napiszemy o ofercie więcej. Dlatego baza wiedzy służy nam do tego, by przybliżyć wiedzę dotyczącą zasady działania czy konkretnego zastosowania, Publikujemy szczegółowe karty katalogowe z charakterystyką produktu czy specyfikację techniczną.

Popularne kategorie

W menu „Wszystkie wpisy” po prawej stronie umieściliśmy sekcję „Popularne kategorie”, która agreguje wpisy o określonej tematyce. Zachęcam do eksploracji. Z każdym miesiącem każda z kategorii będzie się systematycznie rozszerzać.

Baza wiedzy z pneumatyki – kto za tym stoi?

Gorąco zachęcam do dzielenia się z nami wszelkimi uwagami, bo bazę wiedzy redagujemy dla Ciebie. Za platformą wiedzy o pneumatyce stoi nasz zespół e-commerce. Poznajcie ich:

Witaj w bazie wiedzy! Co tu odnajdziesz?

Dużą inspiracją i – śmiało można o tym powiedzieć – współautorami Bazy Wiedzy są nasi Klienci. To oni podsuwają nam pomysły na tematy, dzielą się problemami z codziennej eksploatacji maszyn i urządzeń, instalacji pneumatycznych. Dla nas to kopalnia cennej wiedzy.

Chcemy odpowiadać na Twoje pytania i reagować na bieżące potrzeby związane z pneumatyką i automatyką. Zachęcamy do kontaktu. Napisz do nas!

Pozdrawiam życząc miłej lektury,
Paweł Oskroba,
Prezes Zarządu firmy Air-Com Pneumatyka-Automatyka

Uzyskaj dostęp do ponad 600 000 produktów – najszerszej oferty w Polsce.

Paweł Oskroba

Absolwent Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu i Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoje pierwsze kroki w pneumatyce stawiał w 1996 roku. Po 7 latach zdobyte doświadczenie zaowocowało decyzją o założeniu firmy według własnej idei i wizji. W maju 2004 r. wspólnie z Dariuszem Temperowiczem uruchomili firmę Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Prywatnie wielki fan motocykli i hodowca... ptaków ozdobnych.