Skip to main content

Zbiornik ciśnieniowy – co oprócz niego jest potrzebne w instalacji?

Zbiornik ciśnieniowy to jeden z kluczowych komponentów instalacji pneumatycznej. Pokazujemy, montujemy akcesoria oraz osprzęt niezbędny do prawidłowego działania. Czym jest spust kondensatu? Dlaczego nie warto rezygnować z kurka manometrycznego? 

Zbiornik ciśnieniowy może mieć pojemność od 0,1 litra do nawet 30 000 litrów. Nie zmienia to faktu, że do jego prawidłowego działania niezbędne są właściwie dobrane akcesoria i osprzęt.

Z czego składa się osprzęt i akcesoria do zbiornika ciśnieniowego?

W skład osprzętu, w zależności od typu i objętości zbiornika oraz wielkości przyłączy gwintowanych, wchodzą m.in. następujące elementy:

▶️ kolana z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym zobacz produkty
▶️ nyple redukcyjne zobacz produkty
▶️ zawór kulowy zobacz produkty
▶️ kurek odcinający do manometru zobacz produkty
▶️ manometr zobacz produkty
▶️ redukcje gwintowane zobacz produkty
▶️ przedłużki gwintowane zobacz produkty
▶️ zaślepki,
▶️ spusty kondensatu zobacz produkty

 

Pytań jakie pojawiają się na przed zakupem zbiornika ciśnieniowego jest wiele. Jaki manometr wybrać? Czy spust kondensatu jest niezbędny? Jak właściwie dobrać zawór bezpieczeństwa do zbiornika ciśnieniowego?

Przygotowaliśmy film w którym przybliżamy widzom charakterystykę każdego z produktów, dzielimy się naszymi ciekawostkami nt. zbiorników. Chcieliśmy pokazać jak zamontować akcesoria i osprzęt do zbiornika.

Zbiornik ciśnieniowy – film instruktażowy

To drugi z naszej 3-częściowej serii filmów o zbiornikach ciśnieniowych. W pierwszej dokonujemy przegląd najpopularniejszych rozwiązań. W ostatnim – trzecim odcinku, pokażemy krok po kroku, jak wypełnić dokumentację do UDT by zarejestrować zbiornik ciśnieniowy.