Nasz klient, firma z branży instalacji sanitarnych, elektrycznych oraz fotowoltaicznych, zwrócił się do nas z prośbą o realizację wyposażenia sprężarkowni w zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym na Opolszczyźnie.
Sprężarkownia
Nasz klient zwrócił się do nas z prośbą o ofertę na wyposażenie sprężarkowni w fabryce. Założenia projektu:
- Zapotrzebowanie powietrza 7400-8000 l/min.
- Ciśnienie w instalacji 6-8bar.
- Klasa czystości powietrza 2.4.1.
- 2 sprężarki każda na 65% zapotrzebowania, z opcją odzysku ciepła.
- Zbiornik buforowy 1000 l.
Szafa zasilająca do sprężarkowni
Szczegóły realizacji
Zgodnie z wytycznymi przedstawionym przez klienta, przy zapotrzebowaniu na sprężone powietrze 7400-8000 l/min, zapotrzebowanie maksymalne wynosi 480 m3/h. Przy założeniu, że każda z dwóch sprężarek ma pokryć 65% zapotrzebowania, jedna sprężarka powinna zapewniać wydajność na poziomie 312 m3/h. W związku z tym zaproponowaliśmy dwie sprężarki Airpol A37-10 bar o wydajności 325 m3/h, zatem przy pracy dwóch sprężarek całkowita wydajność wyniosła 650 m3/h.
Dodatkowo, aby zapewnić klasę jakości powietrza na poziomie: 2.4.1 zostały zaproponowane urządzenia uzdatniania sprężonego powietrza: filtr wstępny, filtr dokładny oraz osuszacz osobno dla każdej sprężarki.
Zgodnie z zapytaniem, umieściliśmy w ofercie zbiornik ciśnieniowy o pojemności 1000 litrów wraz z osprzętem i czasowym zrzutem kondensatu. Dodatkowo do oferty jako opcję został dodany separator woda-olej Jorc Sepremium 20 dla dwóch sprężarek. Celem instalacji wymienników woda-olej był odzysk energii cieplnej, powstającej podczas pracy sprężarek.
Zaprojektowaliśmy także i wykonaliśmy dla klienta szafę zasilającą do sprężarkowni.