Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej (L=1500 mb)

21 sierpnia, 2021 12:03

Poniższa instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej to jeden z większych projektów wykonanych przez naszą firmę. Zadanie jakie zrealizowaliśmy polegało na budowie i montażu kompletnej instalacji sprężonego powietrza wraz z osprzętem na baterii odbieralnika.

Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej o długości ok. 1500 mb

Innowacyjne zastosowanie układów pneumatyki pozwoliło na w pełni zautomatyzowany proces sterowania jak i nadzoru poszczególnych sekcji odbieralnika. Całość instalacji pneumatycznej została wykonana w technologii rur Mapress (Geberit) ze stali szlachetnej o łącznej długości ok. 1500 mb. Dodatkowo zostały dobrane specjalne uszczelnienia techniczne odporne na wysoką temperaturę oraz węże techniczne w oplotach ognioodpornych.

Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej

Sterowanie

Za sterowanie siłownikami pneumatycznymi odpowiadają niezawodne zawory elektromagnetyczne AIRTEC serii ME w wersja 5/2 oraz 5/3 dodatkowo wyposażone we wtyczki z warystorami ograniczające możliwość zakłóceń modułów PROFI-BAS, po których przebiega komunikacja wszystkich wysp zaworowych układu sterowania instalacji pneumatycznej.

Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej

Część mechaniczna

Część mechaniczna układu realizowana jest przez odporne na wysoką temperaturę siłowniki pneumatyczne produkcji AIR-COM seria CADD-125. Ich kompaktowa konstrukcja umożliwiła wyeliminowanie dotychczas używanych cięgieł mechanicznych.

Siłowniki pneumatyczne zostały wyposażone w odporne na temperaturę uszczelki z VITONU, które dodatkowo wydłużają ich żywotność w i tak już trudnych warunkach pracy, gdyż układ odbieralnika jest konstrukcją pracującą na zewnątrz przez cały rok.

Koksownia została zbudowana przy współudziale środków unijnych, a cała inwestycja to koszt ok. 400 mln zł.

Galeria zdjęć – instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej

Może zainteresują Cię poniższe tematy:

▶️ Instalacja pneumatyczna z rur aluminiowych dla potentata branży meblarskiej
▶️
Sprężarkownia oraz instalacja sprężonego powietrza dla serwisu samochodowego
▶️ Sprężarkownia oraz instalacja sprężonego powietrza w nowoczesnej sortowni śmieci
▶️ Sprężarkownia oraz instalacja pneumatyczna wykonana w systemie Mapress (Geberit)
▶️ Jak przeprowadzić próbę szczelności w instalacji pneumatycznej?

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy