Kontenerowa stacja sprężarek z wyposażeniem

24 czerwca, 2022 9:37

Kontenerowa stacja sprężarek to kompromisowe rozwiązanie dla firm, które w swojej działalności korzystają ze sprężonego powietrza nie mając możliwości budowy pomieszczenia sprężarkowni. Poznaj szczegóły naszej realizacji, której zakres prac zapewnił przedsiębiorstwu pełną MOC sprężonego powietrza.

Sprężarkownie w zakładach produkcyjnych lokowane są głównie wewnątrz hali. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy powiększenie zakładu lub przystosowanie dotychczasowych pomieszczeń do nowych okoliczności staje się niemożliwe? Kompromisowym rozwiązaniem okazuje się uruchomienie kontenerowej stacji sprężarek.

Inwestor na podstawie naszych wytycznych postawił kontener. Co było kolejnym etapem inwestycji? Zachęcamy do lektury.

Sprężarkownia w kontenerze

Podwrocławska firma z branży przemysłowej zaangażowała nas do realizacji zadania polegającego na:

◾ wyposażeniu mobilnej sprężarkowni w niezbędny osprzęt,
◾ wykonanie instalacji od zbiornika ciśnieniowego w kontenerze do hali,
◾ wykonanie wentylacji w sprężarkowni

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tej realizacji. Poznaj nasz zakres prac oraz dowiedz się, kto może być Twoim Doradcą jeśli zainteresuje Cię podobny projekt.

sprężarkownia w kontenerze

Kontenerowa stacja sprężarek – wyposażenie

Wyposażenie kontenerowej sprężarkowni polegało na wstawieniu dostarczonego przez zamawiającego sprzętu:

🔵 dwóch sprężarek,
🔵 zbiornika ciśnieniowego,
🔵 osuszacza sprężonego powietrza Airpol OPA 60
🔵 filtrów sprężonego powietrza
🔵 separatora woda-olej

Wykonanie instalacji pneumatycznej wraz z wentylacją w sprężarkowni

Aby odpowiednio – i zgodnie ze sztuką – „spiąć” urządzenia z instalacją, wykonaliśmy połączenia za pomocą bypassów. W dalszej kolejności zakres pracy objął wykonanie instalacji o długości 60mb idącej od zbiornika znajdującego się w kontenerze do dwóch punktów przyłączenia w hali produkcyjnej.

Z uwagi na to, że sprężarkownia w kontenerze wytwarza dużą ilość ciepła, standardowym działania jest wykonanie wentylacji. Jak ilustrują poniższe zdjęcia, wykonaliśmy kanały odprowadzające ciepłe powietrze od kompresorów na zewnątrz kontenera wraz ze wstawieniem czerpni.

Zobacz jak nie stracić nawet 130 000 tys złotych przez wycieki sprężonego powietrza

Inwestycja zakładała także dostarczenie 5 szt. bloków sprężonego powietrza do wykorzystania w hali produkcyjnej w obrębie stanowisk roboczych.

Sprężarkownie kontenerowe

Jesteś zainteresowany podobną realizacją?

Projektujemy rozwiązania pozwalające zaspokoić potrzeby firm z różnych gałęzi przemysłu. Doradzamy, co warto wdrożyć, jakie rozwiązania techniczne zastosować. Jesteśmy cennym wsparciem na każdym etapie tworzenia dokumentacji projektowej, wdrożenia rozwiązań, a potem rozbudowy i serwisowania.

Jeśli uważasz, że możemy Ci pomóc w realizacji inwestycji podobnej do tej opisanej wyżej – skontaktuj się z nami! Postawimy kontener ze sprężarkownią, dostarczymy rozwiązania, podłączymy, uruchomimy i… zapewnimy Twojej firmie MOC sprężonego powietrza.

Skontaktuj się ze mną.
Jestem do Twojej dyspozycji.
Grzegorz Fedorowicz
Kierownik ds. Instalacji Pneumatycznych
tel. kom: +48 503 106 429

Popularne kategorie

Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie ruchu w swojej firmie?

Sprawdź, jak uniknąć kosztownych wycieków sprężonego powietrza