Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej (L=1500 mb) - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Temat realizacji

Poniższa instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej to jeden z większych projektów wykonanych przez naszą firmę. Zadanie jakie zrealizowaliśmy polegało na budowie i montażu kompletnej instalacji sprężonego powietrza wraz z osprzętem na baterii odbieralnika.

Opis realizacji

Innowacyjne zastosowanie układów pneumatyki pozwoliło na w pełni zautomatyzowany proces sterowania jak i nadzoru poszczególnych sekcji odbieralnika. Całość instalacji pneumatycznej została wykonana w technologii rur Mapress Geberit ze stali szlachetnej o łącznej długości ok. 1500 mb. Dodatkowo zostały dobrane specjalne uszczelnienia techniczne odporne na wysoką temperaturę oraz węże techniczne w oplotach ognioodpornych.

Rezultat

Sterowanie

Za sterowanie siłownikami pneumatycznymi odpowiadają niezawodne zawory elektromagnetyczne AIRTEC serii ME 5/2 oraz 5/3, dodatkowo wyposażone we wtyczki z warystorami ograniczające możliwość zakłóceń modułów PROFI-BUS, po których przebiega komunikacja wszystkich wysp zaworowych układu sterowania instalacji pneumatycznej.

Część mechaniczna

Część mechaniczna układu realizowana jest przez odporne na wysoką temperaturę siłowniki pneumatyczne produkcji Air-Com serii CADD-MAV. Ich kompaktowa konstrukcja umożliwiła wyeliminowanie dotychczas używanych cięgieł mechanicznych.

Siłowniki pneumatyczne zostały wyposażone w odporne na temperaturę uszczelki z VITONU, które dodatkowo wydłużają ich żywotność w i tak już trudnych warunkach pracy, gdyż układ odbieralnika jest konstrukcją pracującą na zewnątrz przez cały rok.

Koksownia została zbudowana przy współudziale środków unijnych, a cała inwestycja to koszt ok. 400 mln zł.

Produkty użyte do realizacji:

Siłownik pneumatyczny ISO15552 Air-Com

Siłownik pneumatyczny
ISO15552, seria CADD-MAV

Sprawdź
Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej (L=1500 mb) - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Elektrozawory Airtec 5/2
seria ME

Sprawdź
Instalacja pneumatyczna ze stali nierdzewnej (L=1500 mb) - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Elektrozawory Airtec 5/3
seria BME-01

Sprawdź