Zawory ręczne i sterowane pneumatycznie [FILM]

12 listopada, 2020 9:30

Jak działają zawory ręczne i sterowane pneumatycznie? Czym się różnią? O czym warto wiedzieć? Zrobiliśmy serię filmów instruktażowych. Zobacz pierwsze odcinki.

Zawory ręczne i sterowane pneumatycznie: monostabilne i bistabilne

Zawór pneumatyczny sterowany ręcznie i mechanicznie w układach pneumatyki wykorzystywany jest do sterowania kierunkiem przepływu sprężonego powietrza. To jeden z najpopularniejszych komponentów pneumatyki.

Ze względu na swoją prostotę może być stosowany w podstawowych aplikacjach. W jaki sposób dobrać zawór do swoich potrzeb, tak aby spełniał założone zadanie? Z tego miejsca zachęcam do zapoznania się z poradnikiem opisowym, który dostępny jest TUTAJ.

Poniżej chciałbym zachęcić naszych czytelników do zapoznania się z nową serią filmów o tych produktach.

Pokażemy zawory 3/2, 5/2, 5/3 w różnych opcjach sterowania

Jak działają i czym różnią się względem siebie zawory sterowane pneumatycznie?

To jedno z pytań, które stało się wspólnym mianownikiem naszych wideoporadników. Chcemy w krótkiej i przystępnej formie pokazać działanie zaworów, ale też ułatwić dostęp do tych komponentów. W każdym filmie pojawi się symbol produktu, który należy wpisać w pasku wyszukiwarki w sklepie air-com.pl .

Cała playlista jest dostępna na naszym kanale YouTube i będzie stopniowo uzupełniana. Poniżej kilka przykładowych filmów, w tym m.in. dwa pierwsze odcinki: zawór ręczny 3/2-1/4″ monostabilny i bistabilny. W kolejnych miesiącach pojawią się nowe odsłony.

Zachęcam do oglądania i dzielenia się z nami wszelkimi uwagami.


Zawór pionowy sterowany przyciskiem „awaryjny” 3/2 1/4″

Często nazywany jest „bezpiecznikiem„. Szybkie naciśnięcie czerwonego grzyba pozwala zablokować układ sprężonego powietrza w sytuacji nagłej lub takiej, która tego wymaga.

Zawór ręczny 3/2-1/4″ monostabilny

Zawór pneumatyczny sterowany ręcznie i mechanicznie w układach pneumatyki wykorzystywany jest do sterowania kierunkiem przepływu sprężonego powietrza.

Zawór ręczny 3/2-1/4″ bistabilny

Zawór ręczny 5/3 – 1/4″ odpowietrzanie środkowe 

Zawór pionowy 5/2 – 1/8″ sterowany dźwignią 

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy