FILMY: Zawory ręczne i sterowane pneumatycznie

28 lutego, 2020 9:52

Jak działają? Czym się różnią? O czym warto wiedzieć? Ruszamy z nową serią filmów instruktażowych. Zobacz pierwsze odcinki.

Zawory ręczne i sterowane pneumatycznie: monostabilne i bistabilne

Zawór pneumatyczny sterowany ręcznie i mechanicznie w układach pneumatyki wykorzystywany jest do sterowania kierunkiem przepływu sprężonego powietrza. To jeden z najpopularniejszych komponentów pneumatyki.

Ze względu na swoją prostotę może być stosowany w podstawowych aplikacjach. W jaki sposób dobrać zawór do swoich potrzeb, tak aby spełniał założone zadanie? Z tego miejsca zachęcam do zapoznania się z poradnikiem opisowym, który dostępny jest TUTAJ.

Poniżej chciałbym zachęcić naszych czytelników do zapoznania się z nową serią filmów o tych produktach.

Pokażemy zawory 3/2, 5/2, 5/3 w różnych opcjach sterowania

Jak działają i czym różnią się względem siebie zawory sterowane pneumatycznie?

To jedno z pytań, które stało się wspólnym mianownikiem naszych wideoporadników. Chcemy w krótkiej i przystępnej formie pokazać działanie zaworów, ale też ułatwić dostęp do tych komponentów. W każdym filmie pojawi się symbol produktu, który należy wpisać w pasku wyszukiwarki w sklepie air-com.pl .

Cała playlista jest dostępna na naszym kanale YouTube i będzie stopniowo uzupełniana. Poniżej dwa pierwsze odcinki: zawór ręczny 3/2-1/4″ monostabilny i bistabilny. W kolejnych miesiącach pojawią się nowe odsłony. Zachęcam do oglądania i dzielenia się z nami wszelkimi uwagami.

Wybrane filmy:

Zawór ręczny 3/2-1/4″ monostabilny

Zawór ręczny 3/2-1/4″ bistabilny

Zawór ręczny 5/3 – 1/4″ odpowietrzanie środkowe 

Subskrypcja kanału YouTube
Udostępnij I Zachowaj I Podziel się specjalistyczną wiedzą

Komentarze

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy