Aventics – katalog rozwiązań dla pneumatyki

22 czerwca, 2022 12:39

Aventics to jeden z naszych partnerów w handlowych w zakresie rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Naszym czytelnikom firma ta znana jest bardziej z poprzedniej nazwy, gdyż znajdowała się w grupie Bosch-Rexroth. Obecnie jest częścią koncernu Emerson. Czy siłowniki pneumatyczne Aventics to jedyne popularne rozwiązanie?

Aventics działa na rynku już od wielu lat i nadal jest jednym z liderów w zakresie produkcji nowoczesnych elementów pneumatyki wykorzystywanych w układach automatyki przemysłowej. W tym artykule skupię się na scharakteryzowaniu wybranych grup elementów pneumatyki.

Aventics – katalog rozwiązań dla pneumatyki

Przygotowanie sprężonego powietrza Aventics

Dzięki elementom przygotowania powietrza Aventics uzyskuje się właściwą i wymaganą klasę jakości sprężonego powietrza dla prawidłowego działania układów pneumatyki. Elementy te idealnie sprawdzają się w wymagających instalacjach pneumatycznych. Nowoczesne elementy przygotowania powietrza Aventics skutecznie usuwają:

▶️ zanieczyszczenia stałe,
▶️ wodę
▶️ pozostałości oleju.

Dzięki funkcji łatwego łączenia pojedynczych elementów w bloki i stacje uzdatniania sprężonego powietrza mogą być montowane w każdej maszynie i urządzeniu.

Siłowniki pneumatyczne i napędy Aventics

Z doświadczenia mogę stwierdzić, że to trwałe i niezawodne elementy napędowe dla maszyn i urządzeń.

Siłowniki pneumatyczne oraz napędy pneumatyczne Aventics znane są ze swojej niezawodności i wykorzystywane są od wielu lat jako elementy napędzające maszyny oraz urządzenia techniczne. Bardzo szeroka oferta obejmuje min. siłowniki standardowe zgodne z normami ISO (15552, 6432, 21287) oraz wykonania specjalne dedykowane dla wybranych branży przemysłowych. Na szczególną uwagę zasługują precyzyjne napędy z prowadzeniem ślizgowym lub tocznym oraz siłowniki beztłoczyskowe (liniowe).

Rozwiązania Aventics dla przemysłu

Wyspy zaworowe i zawory rozdzielające Aventics do automatyzacji procesów

Firma Aventics ma bardzo duże doświadczenie w produkcji komponentów do budowy nowoczesnych układów sterowania pneumatycznego. Jednym z systemów są wyspy zaworowe i zawory rozdzielające.

Wyspy zaworowe dzięki możliwości elastycznej rozbudowy i programowania mogą być stosowane we wszystkich nowoczesnych układach automatyki przemysłowej wykorzystujących protokoły komunikacji:

☑️ EtherCAT,
☑️ DeviceNet,
☑️ EtherNET/IP,
☑️ POWERLINK,
☑️ PROFIBUS-DP,
☑️ PROFINETPROFINET DO.

Dzięki interfejsom cyfrowym lub analogowym wyspy zaworowe mogą wykorzystywać sygnały z czujników położenia tłoka siłowników pneumatycznych, czujników indukcyjnych lub pojemnościowych a także innych elementów sensoryki. W ofercie Aventics znajdują się także wyspy zaworowe oparte o zawory znormalizowane ISO dedykowane dla robotów przemysłowych i manipulatorów oraz stosowane w Automotiv.

Zawory elektromagnetyczne do szybkiego montażu

Zobacz fragment naszego filmu poświęconego elektrozaworom Aventics. Omawiamy pneumatyczne zawory elektromagnetyczne 4/2 Aventics do szybkiego montażu z serii 740.

Zawory proporcjonalne Aventics

To rozwiązania służące do łatwej regulacji wartości fizycznych za pomocą sterowników PLC

Technologia zastosowana w zaworach proporcjonalnych Aventics pozwala na bardzo dokładną regulację ciśnienia lub przepływu sprężonego powietrza we wszystkich zastosowaniach przemysłowych, w tym w procesach produkcyjnych i technologicznych.

Dzięki elementom techniki proporcjonalnej Aventics uzyskuje się możliwość regulacji siły działania siłowników pneumatycznych oraz prędkości ich ruchu. Elementy proporcjonalne Aventics to precyzja regulacji w inteligentnych systemach sterowanie a celem ich stosowania jest optymalizacja pracy maszyn i zwiększenie wydajności procesów przemysłowych. 

Wiele produktów firmy Aventics jest dostępne z naszego magazynu lub w ciągu 24 h co znacznie skraca czas realizacji zamówień.

Czujniki przepływu Aventics AF2

Czujniki przepływu Aventics AF2 umożliwiają pomiar wartości i przesyłanie danych, a dedykowane oprogramowanie umożliwia przedstawianie wyników w formie graficznych przebiegów czasowych ciśnienia i przepływu. Przemysł 4.0 w pełnej krasie.

Sprawdź, czym mierzyć temperaturę, przepływ, ciśnienie gazowych mediów roboczych

Bestesellery AVENTICS

Na koniec mamy dla Ciebie rozwiązania wybierane przez naszych Klientów. Poznaj najchętniej wybierane i najlepiej sprzedające się komponenty Aventics w sklepie internetowym z pneumatyką www.air-com.pl

Rozwiązania Aventics dla przemysłu

Często kupujesz pneumatykę?

Zyskaj rabat nawet do 40% i dobieraj produkty z najszerszej oferty w Polsce