Spis treści
Uszczelnianie gwintów
O konieczności zapewnienia szczelności gwintów nikogo przekonywać nie trzeba. Obejrzyj dwie części naszego filmu, w których nasz ekspert prezentuje cztery najczęściej stosowane sposoby uszczelniania gwintów. Metody te znajdą zastosowanie zarówno w domu i małym warsztacie, jak i w użyciu profesjonalnym.
Oprócz samych metod na skuteczne uszczelnienie połączenia gwintowego, nasz ekspert opowie i pokaże, jak w prosty i skuteczny sposób przygotować gwinty do nałożenia uszczelnienia.
Czego dowiesz się z naszych filmów poradnikowych:
”- poznasz 4 najbardziej popularne sposoby uszczelniania gwintów,
- jak przygotować gwint pod zastosowanie uszczelnienia,
- czym się charakteryzują poszczególne sposoby uszczelnienia,
- jak aplikować na gwint każdy z przedstawionych sposobów uszczelnienia.
Uszczelnienia połączeń gwintowanych – nowocześnie
Przykrych konsekwencji nagłego spadku ciśnienia w instalacji pneumatycznej można łatwo uniknąć, korzystając z opracowanego przez Air-Com sygnalizatora spadku ciśnienia. Monitorowanie wysokości ciśnienia roboczego, dzięki czujnikom ciśnienia oraz naszemu sygnalizatorowi w prosty sposób może zapewnić ciągłość produkcji w przedsiębiorstwie.
Klej anaerobowy i nić teflonowa – nowoczesne sposoby na szczelną instalację. Sprawdź, jak to robimy!
Pakuły i taśma teflonowa – czyli bardziej tradycyjnie
Tym razem Paweł Oskroba opowie o dwóch znanych od lat sposobach zapewniania szczelności połączeń gwintowych, czyli o pakułach (zwanych też konopiami lub sznurkiem uszczelniającym) i taśmie teflonowej.
Film poradnikowy łączy teorię z praktyką, nasz ekspert opowie o wymienionych powyżej sposobach, wskaże różnice pomiędzy nimi (m.in. o tym, że taśmy teflonowe są różne – sprawdź dlaczego). Następnie zaprezentujemy aplikowane pakuł oraz taśmy teflonowej w praktyce – przygotowanie gwintu, nakładanie taśmy i pakuł, skręcenie połączenia).