Skip to main content

To tzw. siłownik zblokowany. Zbudowany z dwóch działających niezależnie siłowników pneumatycznych oraz dwoma elektrozaworami. Rozwiązanie „szytę na miarę”. Prezentujemy galerię zdjęć oraz szczegóły wykonania. Gdzie znajdzie zastosowanie?

Wykonania specjalne to nasza… specjalność! Produkcja siłowników pneumatycznych to w dużym stopniu realizacje niestandardowe. Tam gdzie nie mogą być wykorzystane produkty z katalogu wdrażane są rozwiązania określanie jako wykonania specjalne.

Zabudowany siłownik pneumatyczny z elektrozaworami tworzący układ automatyki

Wykonania specjalne są ilustracją tego, jak zróżnicowane są potrzeby polskiego przemysłu, jak warto być elastycznym w doborze rozwiązań. Nie zawsze siłownik pneumatyczny z katalogu może spełnić swoją rolę w specyficznych warunkach pracy.

Gdzie zostanie wykorzystany siłownik zbudowanych?

Rozwiązanie będzie wykorzystane w układach odpowiedzialnych za naważanie materiału zsypywanego do form, które posłużą do produkcji płytek ceramicznych.

Jak działa w praktyce? Jakie akcesoria zamontowano?
Szczegółowy opis znajduje się pod galerią zdjęć.

Siłownik pneumatyczny zblokowany – zasada działania

W początkowym etapie wysuwają się oba siłowniki pneumatyczne razem, czego efektem jest skok od długości 150 mm. Pozwala on na otwarcie klapy zasypowej na pełen zakres.

W kolejnym kroku materiał przesypuje się, następuje jego ważenie, a gdy ciężar osiągnie pożądany limit, to dłuższy siłownik chowa się i następuje przymknięcie przepustnicy o jego skok, czyli 100 mm.

Obrazowo wygląda to więc następująco: klapa otwarta jest na tyle, na ile pozwala skok krótszego siłownika (50 mm). W dalszym ciągu materiał przesypuje się, ale już otworem o mniejszej średnicy.

Finałowy etap kończy się zamknięciem drugiej klapy (przez mniejszy siłownik) gdy pożądana masa przesypanego materiały zostanie osiągnięta.

Siłownik pneumatyczny zblokowany – wykorzystanie akcesoria

▶️ Elektrozawory rozdzielające 5/2 G 1/8 24VDC monostabilny powrót pow. z wtyczką zobacz produkty
▶️ Złączki kątowe wtykowe G1/4 do przewodu Fi 6 zobacz produkty
▶️ Końcówka widełkowa ISO6432 D25/32 M10x1,25 zobacz produkty
▶️ Przewód pneumatyczny PUN fi 6 zobacz produkty
▶️ Tłumik hałasu G1/8 z regulacją wypływu zobacz produkty
▶️ Tuleja aluminiowa
▶️ Pręty tłoczyskowe chromowane
▶️ Profil ISO6431 D32