Skip to main content

To tzw. siłownik zblokowany. Zbudowany z dwóch działających niezależnie siłowników pneumatycznych oraz dwoma elektrozaworami. Rozwiązanie „szytę na miarę”. Prezentujemy galerię zdjęć oraz szczegóły wykonania. Gdzie znajdzie zastosowanie? Czy chcesz „steal his look”?

Wykonania specjalne to nasza… specjalność! Produkcja siłowników w pneumatycznych to w dużym stopniu realizacje niestandardowe. Tam gdzie nie mogą być wykorzystane produkty z katalogu wdrażane są rozwiązania określanie jako wykonania specjalne.

Zabudowany siłownik pneumatyczny z elektrozaworami tworzący układ automatyki

Wykonania specjalne są ilustracją tego, jak zróżnicowane są potrzeby polskiego przemysłu, jak warto być elastycznym w doborze rozwiązań. Nie zawsze siłownik pneumatyczny z katalogu może spełnić swoją rolę w specyficznych warunkach pracy.

Gdzie zostanie wykorzystany siłownik zbudowanych?

Rozwiązanie będzie wykorzystane w układach odpowiedzialnych za naważanie materiału zsypywanego do form, które posłużą do produkcji płytek ceramicznych.

Jak działa w praktyce? Jakie akcesoria zamontowano?
Szczegółowy opis znajduje się pod galerią zdjęć.

Siłownik pneumatyczny zblokowany – zasada działania

W początkowym etapie wysuwają się oba siłowniki pneumatyczne razem, czego efektem jest skok od długości 150 mm. Pozwala on na otwarcie klapy zasypowej na pełen zakres.

W kolejnym kroku materiał przesypuje się, następuje jego ważenie, a gdy ciężar osiągnie pożądany limit, to dłuższy siłownik chowa się i następuje przymknięcie przepustnicy o jego skok, czyli 100 mm.

Obrazowo wygląda to więc następująco: klapa otwarta jest na tyle, na ile pozwala skok krótszego siłownika (50 mm). W dalszym ciągu materiał przesypuje się, ale już otworem o mniejszej średnicy.

Finałowy etap kończy się zamknięciem drugiej klapy (przez mniejszy siłownik) gdy pożądana masa przesypanego materiały zostanie osiągnięta.

Siłownik pneumatyczny zblokowany – wykorzystanie akcesoria

▶️ Elektrozawory rozdzielające 5/2 G 1/8 24VDC monostabilny powrót pow. z wtyczką zobacz produkty
▶️ Złączki kątowe wtykowe G1/4 do przewodu Fi 6 zobacz produkty
▶️ Końcówka widełkowa ISO6432 D25/32 M10x1,25 zobacz produkty
▶️ Przewód pneumatyczny PUN fi 6 zobacz produkty
▶️ Tłumik hałasu G1/8 z regulacją wypływu zobacz produkty
▶️ Tuleja aluminiowa
▶️ Pręty tłoczyskowe chromowane
▶️ Profil ISO6431 D32