Spis treści
Wstęp
Chwytaki pneumatyczne – czym są te urządzenia. W dwuczęściowym filmie, niedawno opublikowanym na naszym kanale, postaramy się, wspólnie z Danielem Raczkowskim z firmy Camozzi Automation, przybliżyć tematykę chwytaków. Tematyka chwytaków była już przez nas poruszana na Bazie Wiedzy, jednak jest ciągle zbyt mało popularna. A szkoda, gdyż chwytaki są niezbędnymi elementami manipulatorów i robotów, stosowanych na zautomatyzowanych liniach produkcyjnych.
Z naszych filmów dowiesz się m.in. :
”- jak właściwie dobrać chwytak pneumatyczny do aplikacji,
- jak wytrzymałe są chwytaki,
- chwytaki jednostronnego i dwustronnego działania - czym się różnią,
- w jakich gałęziach przemysłu chwytaki są szczególnie przydatne,
- jak wygląda sterowanie chwytakami,
- czy chwytaki można regenerować,
- czym się różni chwytak pneumatyczny od podciśnieniowego
Chwytaki pneumatyczne – jak dobierać, w jakich aplikacjach używać, podstawowe rodzaje
W pierwszym filmie przedstawimy podstawowe rodzaje chwytaków, jednocześnie objaśniając, do manipulowania jakimi rodzajami detali są przeznaczone. Poznamy różnice pomiędzy chwytakami kątowymi, równoległymi i trójszczękowymi. Dzięki zrozumieniu różnic w budowie rodzajów chwytaków pneumatycznych, łatwiej zrozumiemy do czego można ich skutecznie używać.
Poznacie również wzór, który pomoże poprawnie wybrać chwytak. Daniel z firmy Camozzi szczegółowo objaśni, jak prawidłowo skorzystać z wzoru. Ale to nie wszystko – zapraszamy do oglądania!
Chwytaki pneumatyczne: dobór, wytrzymałość, preferowane aplikacje – poradnik filmowy
Chwytaki pneumatyczne: ciśnienie pracy, żywotność urządzeń, regeneracja chwytaków
W poprzednim filmie przedstawiliśmy ogólnie chwytaki, ale jak wiadomo – najważniejsze są szczegóły. To one decydują o tym, jaki chwytak będzie najlepszy dla danego zastosowania i procesu.
Z poniższego filmu poznasz zalecane ciśnienie robocze chwytaków produkowanych przez firmę Camozzi. Dowiesz się również, czy używać ciśnienia maksymalnego, czy raczej zredukować je do minimum. I dlaczego redukcja ciśnienia pozwala na dłuższy okres użytkowania chwytaków.
Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu!