Szybkozłączka pneumatyczna pozwala w szybki, prosty, wygodny i bezpieczny sposób łączyć przewody spiralne z odbiornikami bez użycia narzędzi. Co warto wiedzieć przed jej zakupem? Narratorem w filmie jest Paweł Oskroba – właściciel firmy. Zachęcamy do obejrzenia.
Szybkozłączka pneumatyczna – film poradnikowy
To nasz pierwszy film poradnikowy. Jak mawiają: „Pierwsze koty za płoty”. Mamy nadzieje, że inaugurując tę serię filmów, będziemy przybliżać walory produktów, które oferujemy w naszym sklepie internetowym, ale przede wszystkim znajdziemy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez naszych klientów.
Co zobaczycie w materiale?
00:44 min Do czego służą szybkozłącza?
01:20 min Rodzaje króćców i ich przeznaczenie
01:57 min Z czego wykonane są szybkozłącza pneumatyczne
02:28 min Jak dobrać szybkozłącze do swoich potrzeb?
03:06 min Parametry techniczne szybkozłączy – co warto wiedzieć przed zakupem?
03:38 min Szybkozłączki pneumatyczne – podsumowanie
Chcesz dowiedzić się więcej o tym produkcie?
▶️ Odwiedź sklep internetowy www.air-com.pl
Przeczytaj: transkrypcja filmu o szybkozłączkach pneumatycznych
Witam Państwa bardzo serdecznie na oficjalnym kanale YouTube firmy Aircom Pneumatyka-Automatyk. Ja nazywam się Paweł Oskroba, jestem właścicielem firmy. Chciałem zaprosić Państwa na nasz pierwszy film poradnikowy
W pierwszym odcinku chcielibyśmy przybliżyć temat szybkozłączy pneumatycznych:
– czym są te komponenty,
– jakie są różnice i rodzaje,
– gdzie mogą być zastosowane
Na końcu określimy parametry techniczne które należy brać pod uwagę przy wyborze szybkozłączy pneumatycznych oraz sposoby ich zastosowania.
Zapraszamy serdecznie na film
Zastosowanie szybkozłączek pneumatycznych
Dzięki szybkozłączom można bardzo szybko i w prosty sposób połączyć ze sobą przewody pneumatyczne, hydrauliczne, przewody do wody.
Tu mam jeden z przykładów – jest to bardzo popularny w pneumatyce przewód spiralny oraz pistolet do przedmuchu, narzędzie pneumatyczne.
Tak jak Państwo widzieli, można to bardzo szybko i komfortowo ze sobą połączyć i rozłączyć.
Co jest potrzebne do wykonania połączenia?
Do wykonania połączenia niezbędne są dwa elementy: szybkozłączka oraz króciec szybkozłączki. Pozwala to na płynny przepływ sprężonego powietrza. Elementy jak szybkozłączka i króciec występują w różnych wersjach: w wersjach pod wąż, w wersjach z gwintem zewnętrznym, w wersjach z gwintem wewnętrznym oraz w wersjach z gwintem pod przewód kalibrowany.
Z jakich materiałów wykonane są szybkozłącza?
Szybkozłącza występują w różnych wykonaniach materiałowych. Najczęściej spotykane i najbardziej popularne są szybkozłącza z mosiądzu, ale mamy również w ofercie szybkozłącza z mosiądzu niklowanego (tak jak w tych dwóch przypadkach), szybkozłącza ze stali nierdzewnej, szybkozłącza z polipropylenu, z teflonu – w zależności od tego, w jakim miejscu są zastosowane i do czego służą.
Jak prawidłowo dobrać szybkozłącze?
Podstawową zasadą prawidłowego doboru szybkozłącza jest określenie średnicy nominalnej przewodu lub szybkozłącza. Jeśli chodzi o szybkozłącza, występuje ich kilka rodzajów. Rozpoczynając od najmniejszych szybkozłączy – to jest typ NW 2,7; kolejne to NW5, NW 7,2 (najbardziej popularna szybkozłączka jeśli chodzi o pneumatykę), NW 10, NW 13, NW 16 i NW 19.
Parametry techniczne szybkozłączki
Przed zakupem szybkozłącza warto zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne i warunki w jakich szybkozłącze będzie pracowało. Głównym parametrem jest ciśnienie. Szybkozłącza w standardowej wersji mogą pracować z ciśnieniem od 0 do 35 bar, czasami na lekkiej próżni. Mogą być stosowane również do wody i wszelkiego rodzaju mediów nieagresywnych.
Szybkozłącza są kompatybilnym, znormalizowanym i bardzo łatwym w użyciu elementem pneumatyki. Możemy je spotkać w warsztatach wulkanizacyjnych, dużych halach produkcyjnych, a czasami w naszym codziennym życiu – do podłączenia węża ogrodowego.
Dziękuję za poświęcony czas. Zapraszam do komentowania i subskrybcji naszego kanału. Z tego miejsca zapraszam również Państwa do obejrzenia naszego kolejnego filmu o szybkozłączach bezpiecznych.