Skip to main content

Przewody pneumatyczne wykorzystywane są w niemal każdej gałęzi przemysłu. Zobacz praktyczną tabelę w której zbieramy najważniejsze informacje.

Wybór określonego przewodu będzie jednak zdeterminowany przez charakter medium roboczego oraz branży w której będzie wykorzystywany. Inne wymagania stawiane są branży spożywczej, odmienne potrzeby są np. w branży motoryzacyjnej. To w konsekwencji określa m.in. materiał z którego jest wykonany, zakres temperatur i ciśnienia.

Przewody pneumatyczne – rodzaje, zakres temperatur, średnice, temperatura

Poniżej prezentujemy tabelę, która porównuje parametry użytkowe najważniejszych przewód wykorzystywanych w pneumatyce.

Zachęcamy do obejrzenia naszego praktycznego filmu, w którym szerzej omawiamy ten temat podpierając się praktycznymi wskazówkami (link pod tabelą).

Warto zobaczyć nasz film: Przewody pneumatyczne – praktyczny poradnik przed zakupem
Może zainteresujesz się także poradnikiem: Szybkozłączka pneumatyczna – co warto wiedzieć przed zakupem?
O tym nie możesz zapomnieć przy zakupie węży: Złączki wtykowe i skręcane – którą wybrać?

Rafał Piszcz

Mgr. inż. automatyk. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH w Krakowie. Od 25 lat zawodowo związany z branżą pneumatyki i techniki płynowej. W swojej karierze zawodowej zajmował się m.in. projektowaniem elementów i układów pneumatyki, doradztwem technicznym, certyfikowaniem wyrobów. Autor referatów i prowadzący sympozja dotyczące pneumatyki. W Air-Com Pneumatyka-Automatyka wchodzi w skład Działu eCommerce sklepu air-com.pl. Na potrzeby Bazy Wiedzy redaguje teksty poradnikowe i instruktażowe. Prowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne dla klientów w trakcie których korzysta z autorskiej tablicy dydaktycznej.