Jak zamontować spust kondensatu? Zobacz film.

10 listopada, 2020 10:05

Spust kondensatu czasowy lub automatyczny to rozwiązanie, które pozwala usunąć zanieczyszczenia z instalacji sprężonego powietrza. Dlaczego to takie ważne? Jak to zrobić zgodnie z przepisami? Gdzie zamontować spust kondensatu?

Zbiornik ciśnieniowy bądź kompresor są elementami układu sprężonego powietrza w którym zbiera się kondensat, czyli zanieczyszczenie.

Dlatego kondensat należy usunąć? Przykład.

Ze sprężarki wychodzi wysokie ciśnienie, w zbiorniku powietrze się schładza, wytrąca się woda (szlam olejowo-wodny). Taką ciecz musimy odprowadzić. Zaślepienie wylotu zbiornika nie rozwiązuje problemu. Takie prowizoryczne postępowanie może w drastyczny sposób zmniejszyć efektywność urządzenia i pojemność całego zbiornika, spada wydajność sprężarki lub układu sprężonego powietrza. Denerwujemy się, że sprężarka czy kompresor zbyt często się wyłacza.

Brak spustu kondensatu w takim przypadku spowoduje gromadzenie się płynu w zbiorniku. Przykłady naszych klientów ilustrują wyraźnie, że ilość niespuszczanego przez lata kondensatu może dochodzić do… kilkudziesięciu litrów płynu!

Rozwiązanie: montaż spustu kondensatu

Publikujemy krótki film w którym prezentuje dwa rozwiązania: automatyczny i czasowy spust kondensatu. Czym się charakteryzują te rozwiązania? Jaką rolę w procesie usuwania kondensatu pełni separator woda-olej? Zachęcamy do obejrzenia.

☑️ 600 000 produktów – najszersza oferta pneumatyki w Polsce
☑️ atrakcyjne rabaty
☑️ szybkie terminy dostaw
☑️ opiekun klienta – dostęp do fachowej wiedzy i wsparcia

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy