Skip to main content

Pistolety do przedmuchiwania Air Boy to narzędzia pomocnicze zasilane sprężonym powietrzem. Poznaj szczegóły dostępnych w ofercie pistoletów Air Boy o długości dyszy od 99 do 2000 mm i ciśnieniu pracy do 16 bar. Do serwisu, warsztatu, dla zakładów przemysłowych. Do zastosowań profesjonalnych.

Czym jest pistolet do przedmuchu

To narzędzie pomocnicze zasilane sprężonym powietrzem. Ich wyposażenie sprawia, że posiadają wszechstronne zastosowanie. Są wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, warsztatach, serwisach, ale także w na użytek osobisty – w domu. Doskonale sprawdza się w utrzymaniu czystości na stanowiskach pracy oraz przy oczyszczaniu i zdmuchiwaniu w miejscach trudno dostępnych.

pistole do przedmuchiwania

Zastosowanie pistoletu do przedmuchiwania

W przemysłowych procesach produkcyjnych

W przemyśle pistolety do przedmuchiwania służą do oczyszczania detali z chłodziwa i wiórów oraz uchwytów narzędziowych podczas obróbki mechanicznej. Wykorzystywane są ponadto do czyszczenia obrabiarek i narzędzi, czyszczenia filtrów powietrza czy wkładów, miejsc o utrudnionym dostępie. Do tych celów szczególnie dobrze sprawdzają się modele:

▶️ AirBoy®Classic zobacz
▶️ TYPHOON o zwiększonym przepływie zobacz
▶️ AirBoy® dysza 90° zobacz

Pistolety do przedmuchiwania AirBoy - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

◾ Z narzędziami pneumatycznymi

W przypadku stosowania narzędzi pneumatycznych (szlifierek, wiertarek, gwinciarek, polerek itp.) pistolety przedmuchowe AirBoy® służą do usuwania pozostałości zeszlifowanego materiału.

◾ W meblarstwie i w przemyśle drzewnym

W przemyśle drzewnym i meblarstwie pistolety do przedmuchu stosuje się do oczyszczania powierzchni z wiórów i pyłu drzewnego.

◾ W warsztacie i w serwisie

W zastosowaniach warsztatowych lub domowych pistolety do przedmuchu używane są do oczyszczania miejsc trudno dostępnych z zanieczyszczeń mechanicznych, pyłu, wody czy oleju.

◾ W lakiernictwie

Przy lakierowaniu i malowaniu pistolet na sprężone powietrze doskonale sprawdzi się przy oczyszczaniu powierzchni z drobin kurzu i innych zanieczyszczeń.

Pistolety do przedmuchiwania w zadaniach specjalnych

Ciche pistolety do przedmuchu Super Silent AirBoy zobacz

Pistolety do przedmuchiwania AirBoy - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Pistolety przedmuchowe z dyszą prostą i zagiętą (ze stali AISI316) Super Silent Air Boy® posiadają specjalną końcówkę obniżającą poziom hałasu i znacznie poprawiają komfort posługiwania się nimi.

Bezpieczne pistolety przedmuchowe Safety AirBoy® zobacz

Pistolety do przedmuchiwania AirBoy - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Posiadają zabezpieczenie w postaci reduktora ciśnienia (do 2 bar lub 3,5 bara), który chroni pistolet przed uszkodzeniem spowodowanym zatkaniem dyszy.

➡️ dysza jest nieblokowalna, a pistolet spełnia wymagania normy OSHA STD 1-13.1.
➡️ pistolety do przedmuchu Safety Air Boy® są ciche, zmierzony poziom hałasu wynosi 68 dB (8 bar) i spełnia wymagania normy dotyczącej pracy przy narażeniu na hałas OSHA 1910.95 (b).

Pamiętaj o tym asortymencie

 

Pistolety przedmuchowe do delikatnych zastosowań AirBoy® Non Scratch zobacz

Pistolety do przedmuchiwania AirBoy - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Pistolety pneumatyczne do przedmuchu Air Boy® Non Scratch posiadają miękką gumową końcówkę chroniącą przed zarysowaniem delikatnych powierzchni.

➡️ pistolety przedmuchowe Air Boy® Non Scratch przeznaczone są do stosowania w przemyśle i warsztatach do delikatnych i precyzyjnych prac

Podsumowanie o pistoletach do przedmuchu

Rozwiązania duńskiego producenta mają wszechstronne zastosowanie oraz charakteryzują się parametrami zdolnymi wykorzystać je w różnych warunkach.

PARAMETRY TECHNICZNE I WYKONANIE:

▶️ Materiał: korpus, dźwignia – tworzywo sztuczne, dysza – stal niklowana, uszczelnienia NBR
▶️ Czynnik roboczy: sprężone powietrze
▶️ Temperatura pracy: -10 st. C do 60 st. C.
▶️ Długość dyszy: od 99 do 2000 mm
▶️ Rodzaj dyszy: prosta, zagięta, gumowa
▶️ Przepływ [l/min] przy ciśnieniu 8 bar: od 260 do 380

Karta katalogowa z produktami AIR BOY do pobrania tutaj

 

Rafał Piszcz

Mgr inż. automatyk. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH w Krakowie. Od 25 lat zawodowo związany z branżą pneumatyki i techniki płynowej. W swojej karierze zawodowej zajmował się m.in. projektowaniem elementów i układów pneumatyki, doradztwem technicznym, certyfikowaniem wyrobów. Autor referatów i prowadzący sympozja dotyczące pneumatyki. W Air-Com Pneumatyka-Automatyka wchodzi w skład Działu eCommerce sklepu air-com.pl. Na potrzeby Bazy Wiedzy redaguje teksty poradnikowe i instruktażowe. Prowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne dla klientów, w trakcie których korzysta z autorskiej tablicy dydaktycznej.