Skip to main content

Akcesoria do siłownika pneumatycznego podnoszą jego walory użytkowe, pozwalają na montaż w wielu różnych konfiguracjach. Można je zamontować na przód i na tył siłownika. Jakie są najpopularniejsze akcesoria do siłownika? Dowiesz się tego z naszego minutowego filmu.

O siłownikach pneumatycznych dowiesz się z Bazy Wiedzy bardzo wiele. W tym wątku chcemy Ci pokazać najpopularniejsze akcesoria, które powodzeniem zamontujesz na przód lub na tył siłownika.

Akcesoria do siłownika pneumatycznego, które warto znać

W filmie prezentujemy rozwiązania mocowane do siłownika pneumatycznego zgodne z ISO 15552. Ale warto nadmienić, że siłowniki pneumatyczne każdego typu można rozbudować o akcesoria. Elementy montażowe są dedykowane dla konkretnego typu siłowników pneumatycznych (ISO 15552, ISO 6432, ISO 21287, UNITOP itp.)

Ciekawostka: Elementy montażowe do siłowników kompaktowych ISO 21287 są takie same jak dla siłowników standardowych ISO 15552

Jakie akcesoria pokazujemy w poniższym filmie?

Akcesoria montowane na tłoczysko siłownika

▪️ końcowka widełkowa ze sworzniem
▪️ końcówka prosta z przegubem kulowym

Akcesoria montowane na przód siłownika

▪️ łapa

Akcesoria montowane na tył siłownika:

▪️ widełki ze sworzniem (ucho „A”)
▪️ ucho „B”
▪️ ucho z przegubem kulowym
▪️ łapa
▪️ ucho skośne kompletne (składające się z dwóch części)
▪️ ucho proste kompletne

Na koniec, na górze siłownika pneumatycznego, w tzw. rowku „T” mocujemy czujniki kontaktronowe (położenia tłoka).

#Shorts: 9 niezbędnych akcesoriów do siłownika pneumatycznego - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Krótki film, tzw. shorts, to bardzo popularny format w serwisie YouTube. Z jego pomocą pokazujemy widzom w szybki i dynamiczny sposób najciekawsze rozwiązania z pneumatyki oraz ich praktyczne zastosowanie.

Zobacz nasz poradnik, sprawdź inne nasze filmy i… zasubskrybuj kanał. Jako pierwszy dowiesz się o naszych materiałach wideo. Czerp praktyczną wiedzę od ekspertów z branży!