Skip to main content

Zawór kulowy to jeden z najpopularniejszych komponentów w armaturze przemysłowej. Zwykle obsługiwany jest ręcznie. Co należy zrobić w sytuacji, gdy może być to utrudnione lub projekt instalacji może wykluczyć takie działanie? Rozwiązaniem jest zautomatyzowanie jego pracy. Jak tego dokonać? Pokazuje to w niespełna minutowym filmiku.

Cześć, nazywam się Piotr Ciosek jestem Doradcą Techniczno-Handlowym w Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Poniższy materiał tzw. #shorts jest moim pierwszym materiałem na naszym kanale YouTube. Mam nadzieje, że okaże się dla Ciebie dużą inspiracją. Trzymaj kciuki. Będą następne filmy i poradniki!

Jeśli w przyszłości będziesz śledził moje wpisy to spodziewaj się dużo cennej i praktycznej wiedzy m.in na temat armatury przemysłowej. Będę przybliżał tematy związane z jej zastosowaniem, doborem, modyfikacjami. Na co dzień wspólnie z Klientami wdrażam aplikacje z wykorzystaniem tych rozwiązań. Jeśli uważasz, że możemy zrobić coś wspólnie w tym obszarze – napisz!

Formularz kontaktowy odnajdziesz na końcu tego wpisu.

Automatyzacja zaworu kulowego

Zawory kulowe to bardzo pojemna kategoria produktowa. Wystarczy wspomnieć, że w naszej Bazie Wiedzy poświęciliśmy tym produktom już kilka artykułów. I wciąż będą pojawiać się nowe materiały. Żeby nie przedłużać – z dotychczasowymi materiałami nt. zaworów kulowych zapoznasz się w jednym miejscu. Kliknij w przycisk poniżej.

Zawór kulowy ISO 5211 + napęd pneumatyczny ISO 5211

W kilku prostych krokach wyjaśniam w poniższych filmiku, co należy zrobić zbudować zawór kulowy sterowany pneumatycznie. W tym celu wykorzystałem dwa produkty:
◾ mosiężny zawór kulowy z przyłączem zgodnym z normą ISO 5211, przystosowany do montażu ZOBACZ
◾ napęd pneumatyczny z przyłączem zgodnym z normą ISO 5211 ZOBACZ

Jaki jest cel takiego zabiegu? Wyeliminowanie konieczności ręcznego zamykania i otwierania przepływu medium roboczego. Efektem jest automatyczna praca zaworu kulowego. Taka modyfikacja stosowana jest np. w miejscach trudnodostępnych, na wysokościach, gdzie ręczne sterowanie mogłoby być utrudnione.

Automatyzacja zaworu kulowego krok po kroku

Krok 1: odkręcamy i zdejmujemy dźwignię ręczna zaworu kulowego
Krok 2: odkręcamy i zdejmujemy blokadę dławnicy
Krok 3: odkręcamy i zdejmujemy blokadę (zawór kulowe jest bez dodatkowym elementów uniemożliwiających montaż z napędem)
Krok 4: nakładamy zawór kulowy na napęd
Krok 5: skręcamy śrubami napęd pneumatyczny z zaworem kulowym

#Shorts: Jak zautomatyzować zawór kulowy? - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka

Potrzebujesz pomocy w doborze rozwiązań? Opisz mi swój problem.

Zostaw proszę numer telefonu oraz adres e-mail. Chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem, by dopasować właściwe rozwiązania z pneumatyki lub armatury przemysłowej.

 

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

PAMIĘTAJ: rekomendacje zawsze bazują na indywidualnym audycie u Klienta. To, co ostatecznie zostanie zastosowane, uzależnione jest od różnych parametrów, warunków produkcyjnych, zastosowanych aplikacji, wykorzystywanych maszyn.

 

Piotr Ciosek

Cześć, z wykształcenia jestem Inżynierem. Od 9 lat jako Doradca Techniczno-Handlowy w Air-Com Pneumatyka-Automatyka doradzam, rekomenduje, realizuje projekty wspólnie z Klientami. Moje kluczowe obszary specjalizacji to armatura przemysłowa i pneumatyka. W Bazie Wiedzy pokaże Ci, jak rozwiązywać problemy i bolączki wdrażając nowoczesne rozwiązania. Mam nadzieje, że moje materiały poszerzą Twoją wiedzę i pomogą w wyborze właściwych rozwiązań. A jeśli uznasz, że możemy wspólnie zrealizować ciekawy projekt w Twojej firmie - skontaktuj się ze mną.