Skip to main content

Złączki wtykowe i skręcane to elementy złączne oraz przyłączeniowe do łatwego i wielokrotnego podłączania przewodów czy węży pneumatycznych. To jedne z najbardziej popularnych produktów w sklepie air-com.pl. Co warto wiedzieć przed ich zakupem? Zobacz nasze dwa filmy.

Złączki wtykowe i złączki skręcane: do czego służą?

Za ich pomocą można podłączać elementy i budować z ich użyciem instalacje zasilające do innych mediów roboczych. Do montażu rur z polietylenu, miedzianych, aluminiowych i stalowych stosowane są złączki, przyłączki i kształtki z pierścieniem zacinającym i tulejami wzmacniającymi, dającymi wymaganą szczelność i pewność połączenia lub złącza skręcane do rur.

Zastosowanie złączek jako elementów armatury pneumatycznej pozwala na budowę instalacji pneumatycznych, hydraulicznych, wodnych i do innych mediów roboczych o dowolnym stopniu skomplikowania. Elementy te mogą być stosowane również w instalacjach próżni i podciśnienia.

Złącza pneumatyczne: które wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie wydaje się oczywista. Złączki skręcane to weterani na rynku, jednocześnie w świadomości użytkowników są najbardziej rozpowszechnione. Złączki wtykowe są z kolei relatywnie tanie, ale i łatwe w użyciu. Zostały rozpropagowane wraz z postępującą automatyzacją produkcji.

Pojawia się pytanie: którą wybrać? Który atut powinien być dla użytkownika najistotniejszy?

Złączki wtykowe i złączki skręcane: dwa filmowe poradniki

W tym celu przygotowaliśmy dwa filmy. W pierwszym, omawiamy atrybuty najpopularniejszych złączek (m.in. z polipropylenu, mosiądzu niklowanego) wraz ich zastosowaniem, w jaki sposób odbywa się połączenie z przewodem lub rurą, jakie są ich wykonania materiałowe.  Na przykładzie naszego urządzenia do testowania siłowników, pokazujemy które typy połączeń wykorzystał nasz konstruktor.

Drugi film to praktyczny poradnik o łączeniu złączki z określonym przewodem lub rurką. Jak prawidłowo wykonać demontaż? Które są lepsze? Czy niska cena jest najważniejsza? Jak je podłączyć do rury miedzianej lub stalowej? Zachęcamy do obejrzenia.

Złączka skręcana czy złączka wtykowa: którą wybrać?

Złączka skręcana i złączka wtykowa: jak połączyć z rurą czy przewodem?

Produkty wykorzystane w naszym filmie

Kliknij w ikonę „+” przy wybranym produkcie by poznać jego szczegóły i bezpośredni link do sklepu internetowego.

[shoppable_image id=”2719″]