Pneumatyczny zawór nożny 5/2, czyli jak sterować siłownik… nogą

18 lipca, 2022 3:37

Zawór nożny 5/2 zasilany sprężonym powietrzem sprawdzi się wszędzie tam, gdzie sterowanie siłownikiem pneumatycznym musi odbywać się za pomocą nogi. Zawór nożny pracuje w dwóch wariantach pracy, jako wariant monostabilny i bistabilny. Jak go prawidłowo podłączyć? W jakich aplikacjach jest stosowany? Zobacz nasz praktyczny wideoporadnik.

Zawór nożny 5/2, który chcemy Ci zaprezentować w naszym filmie, to najczęściej używany pneumatyczny zawór nożny. Rozwiązanie, z które z powodzeniem wykorzystywane jest w aplikacjach lub urządzeniach w których niemożliwe jest sterowanie ręczne.

W jakich branżach znajduje zastosowanie zawór nożny? Tego typu rozwiązanie z powodzeniem wdrażane jest w firmach z branży stolarskiej czy meblarskiej. Doskonałą ilustracją dla tego przykładu jest nasza realizacja. Zbudowaliśmy nożycowe stoły pneumatyczne zlicowane z podłogą, które podnosiły się po uruchomieniu zaworu nogą.

Nożycowe stoły pneumatyczne zlicowane z podłogą. Kliknij tutaj jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej realizacji.

Zawór nożny 5/2 – nasz poradnik

Zachęcam Cię do obejrzenia naszego materiału. Odpowiadamy na wiele ważnych pytań będących wskazówką przed wdrożeniem tego produktu. Czego konkretnie dowiesz się z filmu? Poniżej lista z fragmentami:

jak podlaczyc zawor nozny

00:35 Budowa zaworu nożnego
01:55 Dwa warianty pracy zaworu nożnego
02:44 Zasilanie zaworu nożnego
03:29 Inne warianty pneumatycznych zaworów nożnych
04:39 Podłączenie siłownika dwustronnego działania do zaworu nożnego
08:39 Zastosowanie siłownika wraz z zaworem w branży stolarskiej
10:30 Podłączenie siłownika jednostronnego działania do zaworu

Bądź n@ bieżąco z wiedzą i nowościami

Obiecujemy! Będziemy pisać o tym, co dla Ciebie najważniejsze. Żadnego spamu!
Dwa razy w miesiącu otrzymasz od nas pigułkę wiedzy poradnikowej i produktowej z branży pneumatyka-automatyka. Czerp wiedzę od ekspertów z branży.

Please wait...

Dziękujemy, wykonaj ostatni krok by dołączyć do Zespołu Sprężonego Powietrza!

Chcemy mieć pewność, że to Ty zostawiłeś swojego emaila. Dokończ proszę proces subskrypcji i sprawdź swoją skrzynkę e-mail (zdarza się, że wiadomość wpadnie do folderu SPAM, karty "Oferty" lub "Powiadomienia"). Musisz potwierdzić swój wybór by Twój email został aktywowany.

Do zobaczenia 🙂

Często kupujesz pneumatykę?

Zyskaj rabat nawet do 40% i dobieraj produkty z najszerszej oferty w Polsce