fbpx

Realizacja #29: Stół pneumatyczny nożycowy

Kwiecień 10, 2019 3:25

Stół pneumatyczny nożycowy produkcji Air-Com – gdzie znalazł zastosowanie? Przeczytaj!

Znakomite rozwiązanie w produkcji mebli tapicerowanych

Nożycowe stoły pneumatyczne produkujemy praktycznie od samego początku istnienia firmy. Są ogromnym ułatwieniem w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Dzięki swojej funkcjonalności, pozwalają tapicerom na bezproblemową pracę. Nie narażają pracowników na urazy, mogące wystąpić podczas dźwigania i podnoszenia mebli. Umożliwiają regulację wysokości roboczej blatu, na którym znajduje się obrabiany mebel.
Stoły produkujemy w dwóch wersjach udźwigu: do 80 kg oraz do 160 kg. W zależności od potrzeb klienta istnieje możliwość dodatkowego uzbrojenia stołu w przyłącza powietrza oraz kieszenie na zszywki do zszywaczy pneumatycznych.

Jak zbudowany jest stół pneumatyczny nożycowy?

Całość konstrukcji wykonana jest z profili zamkniętych, układ dźwigowy napędza siłownik pneumatyczny CADD-100-0400-MA lub CADD-125-0500-MA (zależnie od wersji udźwigu). Dodatkowo w siłownikach zastosowaliśmy innowacyjną metodę zabezpieczenia tłoczyska przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza siłownika. W jego konstrukcji umieściliśmy dodatkowo zgarniacz mosiężny, który wykluczył stosowane dotychczas niezbyt ergonomiczne rękawy zabezpieczające tłoczysko. Jednocześnie dzięki zastosowaniu zgarniacza wydłużyła się żywotność samego siłownika.

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy