Skip to main content

Stół pneumatyczny nożycowy produkcji Air-Com – gdzie znalazł zastosowanie? Przeczytaj!

Znakomite rozwiązanie w produkcji mebli tapicerowanych

Nożycowe stoły pneumatyczne produkujemy praktycznie od samego początku istnienia firmy. Są ogromnym ułatwieniem w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Dzięki swojej funkcjonalności, pozwalają tapicerom na bezproblemową pracę. Nie narażają pracowników na urazy, mogące wystąpić podczas dźwigania i podnoszenia mebli. Umożliwiają regulację wysokości roboczej blatu, na którym znajduje się obrabiany mebel.
Stoły produkujemy w dwóch wersjach udźwigu: do 80 kg oraz do 160 kg. W zależności od potrzeb klienta istnieje możliwość dodatkowego uzbrojenia stołu w przyłącza powietrza oraz kieszenie na zszywki do zszywaczy pneumatycznych.

Jak zbudowany jest stół pneumatyczny nożycowy?

Całość konstrukcji wykonana jest z profili zamkniętych, układ dźwigowy napędza siłownik pneumatyczny CADD-100-0400-MA lub CADD-125-0500-MA (zależnie od wersji udźwigu). Dodatkowo w siłownikach zastosowaliśmy innowacyjną metodę zabezpieczenia tłoczyska przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza siłownika. W jego konstrukcji umieściliśmy dodatkowo zgarniacz mosiężny, który wykluczył stosowane dotychczas niezbyt ergonomiczne rękawy zabezpieczające tłoczysko. Jednocześnie dzięki zastosowaniu zgarniacza wydłużyła się żywotność samego siłownika.

Stół pneumatyczny nożycowy

Marek Nużka

Specjalista w Dziale eCommerce w firmie Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Wspiera rozwój oferty produktowej oraz zarządza treścią w sklepie internetowym air-com.pl. Po godzinach miłośnik fotografii z ogromną wiedzą sprzętową i warsztatową.