Skip to main content

Siłownik beztłoczyskowy w rankingu popularności moglibyśmy pozycjonować poza podium. Ale to nie oznacza, że ten wariant na sprężone powietrze nie budzi zainteresowania w przemyśle. Posiada atuty, których na próżno szukać w innych siłownikach. Jak jest jego zasada działania? Jak wyglądają jego elementy składowe? Obejrzyj nasz wideo poradnik.

Na naszym stole montażowym tym razem zagościł dość specyficzny siłownik pneumatyczny, mało popularny, ale wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu.

Sercem i głównym elementem siłownika beztłoczyskowego jest profil z ciśnieniowego odlewu aluminiowego. Dość wyraźnie odróżnia się od profilu innych siłowników pneumatycznych. Warto tu zaznaczyć, że siłownik beztłoczyskowy jest nieznormalizowany. To w dużym stopniu determinuje jego proces produkcji. Każdy z producentów siłowników ma swój indywidualny profil, własny pomysł na elementy i akcesoria podnoszące walory użytkowe tego rozwiązania.

Siłownik beztłoczyskowy- zasada działania, elementy uszczelniające, akcesoria, budowa.

Paweł Oskroba z Air-Com Pneumatyka-Automatyka jest Twoim przewodnikiem w poniższym filmie. Zachęcamy do obejrzenia materiału, który podzieliliśmy na różne zakresy tematyczne. Obejrzyj cały film lub wybierz ten moment, który najbardziej Ci odpowiada.

jaka jest zasada działania siłownika beztloczyskowego

00:26 Profil siłownika beztłoczyskowego
01:36 Elementy składowe siłownika beztłoczyskowego
05:01 Wymiary i średnice siłownika
05:32 Montaż siłownika beztłoczyskowego
10:50 Akcesoria i elementy dodatkowe do siłownika beztłoczyskowego
12:49 Zastosowanie siłownika beztłoczyskowego
16:27 Uszczelnienia siłownika beztłoczyskowego
18:17 Jak pracuje siłownik beztłoczyskowy
20:38 Inne filmy o siłownikach pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne – podstawy pneumatyki

Film, który właśnie oglądasz, jest częścią naszej serii poświęconej znormalizowanym siłownikom pneumatycznym. Dotychczas na naszym kanale YouTube pojawiły się poniższe materiały. Odnajdziesz je także w Bazie Wiedzy.

Kliknij w wybrany banner poniżej przy przenieść się do omawianego tematu.