Siłownik pneumatyczny ISO 6432: „rurki” na sprężone powietrze

14 marca, 2022 12:55

Siłownik pneumatyczny ISO 6432 produkowany jest w średnicach od fi 8 do fi 25. Znajduje zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu, a obszar jego zastosowania jest często bardzo niestandardowy. Zobacz nasz wideoporadnik, w którym Paweł Oskroba z Air-Com Pneumatyka-Automatyka omawia kluczowe zagadnienia związane z tym produktem.

Bądź n@ bieżąco z wiedzą i nowościami

Obiecujemy! Będziemy pisać o tym, co dla Ciebie najważniejsze. Żadnego spamu!
Dwa razy w miesiącu otrzymasz od nas pigułkę wiedzy poradnikowej i produktowej z branży pneumatyka-automatyka. Dołącz do grona profesjonalistów z branży.

Please wait...

Dziękujemy za dołączenia do profesjonalistów z branży!

Chcemy mieć pewność, że to Ty dołączyłeś do naszego grona. Dokończ proszę proces subskrypcji i sprawdź swoją skrzynkę e-mail (zdarza się, że wiadomość wpadnie do folderu SPAM, karty "Oferty" lub "Powiadomienia"). Musisz potwierdzić swój wybór by Twój email został aktywowany.

Do zobaczenia 🙂

Na wstępie pokusimy się o stwierdzenie, że siłowniki pneumatyczne znormalizowane zgodne z normą ISO, obok przewodów pneumatycznych czy złączek pneumatycznych (wtykowych lub skręcanych), to najpopularniejsze elementy w pneumatyce. Dlatego poniższy odcinek, mamy nadzieje, zaspokoi w dużym stopniu Twoją ciekawość związaną z tym wariantem siłowników pneumatycznych.

Gwoli przypomnienia, poniższy film jest częścią serii w której omawiamy znormalizowane siłowniki pneumatyczne.

Siłownik pneumatyczny ISO 6432: okrągłe „rurki”

Siłowniki pneumatyczne ISO 6432 popularne nazywane są siłownikami okrągłymi, zaś w branżowym żargonie mówi się na nie „rurki”. Historycznie rzecz ujmując, norma ISO 6432 (dla D8-D25) powstała w 1985 roku. Praktycznie rzecz biorąc, siłowniki pneumatyczne z tą normą mają wszechstronne zastosowania i wciąż cieszą się dużą popularnością wśród ich odbiorców.

Tym razem na naszym stole w Dziale Produkcji ustawiliśmy obok siebie kilka wariantów siłownika pneumatycznego znormalizowanego według normy ISO 6432. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który zilustruje odpowiedzi na takie pytania jak:

🔵 Jaka jest budowa siłownika pneumatycznego ISO 6432 (rozbieramy na pojedyncze elementy)?
🔵 Rola amortyzacji w siłownikach z normą ISO 6432 (mechaniczna)
🔵 Amortyzacja pneumatyczna w ISO 6432
🔵 Warianty siłowników ISO 6432
🔵 Kluczowe różnice w budowie

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy