Siłownik pneumatyczny CNOMO: ekskluzywny wariant ze szpilką? [film]

23 marca, 2022 12:13

Siłownik pneumatyczny CNOMO przywędrował do Polski z Francji w latach 70-tych. Norma CNOMO przyjęła się w przemyśle jako synonim trwałości i niezawodności. Nazywane potocznie siłownikami „ze szpilkami” są wciąż wykorzystywane w wielu branżach. Zobacz nasz praktyczny wideoporadnik.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jaki mechanizm może otwierać okna dachowe o dużej powierzchni w zakładach produkcyjno-przemysłowych? Okazuje się, że w wielu halach mających swój początek w latach 70-tych lub 80-tych takim elementem wykonawczym są znormalizowane siłowniki pneumatyczne zgodne z normą CNOMO.

Siłownik pneumatyczny CNOMO: przewagi i atuty

Do Polski siłowniki CNOMO przywędrowały w latach 70-tych z Francji. Wdrażane w wielu halach przemysłowych z dużym powodzeniem funkcjonują do dzisiaj. Ich ciągła eksploatacja lub potencjalne uszkodzenia są powodem dla którego produkcja siłowników CNOMO jest wciąż realizowana.

Dużym atutem CNOMO, za sprawą czterech wystających i gwintowanych końcówek śrub ściągających, jest trwałość i stabilność mocowania.

Bądź n@ bieżąco z wiedzą i nowościami

Obiecujemy! Będziemy pisać o tym, co dla Ciebie najważniejsze. Żadnego spamu!
Dwa razy w miesiącu otrzymasz od nas pigułkę wiedzy poradnikowej i produktowej z branży pneumatyka-automatyka. Czerp wiedzę od ekspertów z branży.

Please wait...

Dziękujemy, wykonaj ostatni krok by dołączyć do Zespołu Sprężonego Powietrza!

Chcemy mieć pewność, że to Ty zostawiłeś swojego emaila. Dokończ proszę proces subskrypcji i sprawdź swoją skrzynkę e-mail (zdarza się, że wiadomość wpadnie do folderu SPAM, karty "Oferty" lub "Powiadomienia"). Musisz potwierdzić swój wybór by Twój email został aktywowany.

Do zobaczenia 🙂

ISO 15552 a CNOMO: który wariant lepszy?

Rozwój pneumatyki sprawił, że siłowniki pneumatyczne CNOMO coraz częściej były wypierane przez siłowniki zgodne z normą ISO. Co było tego powodem? Większe, w przeciwieństwie do siłowników CNOMO, możliwości rozbudowy o akcesoria, elementy mocujące czy czujniki położenia tłoka. Łatwiej też znaleźć zamiennik zgodny z normą ISO 15552.

Współcześnie produkowane siłowniki CNOMO posiadają już w standardzie magnes zamontowany w tłoku i mogą działać razem z czujnikami położenie tłoka zamontowanymi na szpilkach w uchwytach montażowych.

Siłownik pneumatyczny CNOMO: wariant ze szpilką

W kolejnym filmie z serii prezentującej warianty siłowników pneumatycznych chcemy przybliżyć Tobie siłownik CNOMO. Dotychczas przygotowaliśmy wideoporadniki o siłownikach zgodnych z normą ISO 15552 oraz ISO 6432. Linki do tych materiałów odnajdziesz pod poniższym oknem wideo.

Czego dowiesz się z z poniższego filmu?

🔵 Jaka jest geneza normy CNOMO?
🔵
Budowa siłownika pneumatycznego CNOMO
🔵
Kluczowe różnice (i parametry) między siłownikami ISO 15552 a CNOMO
🔵
Tabela porównawcza ilustrująca różnice (gwint na tłoczyskum, średnica tłoczyska) między ISO 15552 a CNOMO
🔵
Siłowniki CNOMO do otwierania okien w elektrowni
🔵
Czy można stosować zamiennie ISO 15552 i CNOMO?

Często kupujesz pneumatykę?

Zyskaj rabat nawet do 40% i dobieraj produkty z najszerszej oferty w Polsce