Jak powinna przebiegać rejestracja zbiornika ciśnieniowego? W naszym filmowym poradniku ilustrujemy to krok po kroku. Przedstawiamy każdy wniosek i każdy załącznik!
Rejestracja zbiornika ciśnieniowego w UDT jest niezbędna by mógł on pracować i działać w ramach instalacji sprężonego powietrza. Wbrew pozorom cały proces nie jest specjalnie skomplikowany. Żeby przejść całą urzędniczą procedurą należy wypełnić kilka wniosków wraz z załącznikami.
W odpowiedzi na liczne zapytania w tym temacie zrealizowaliśmy cykl trzech filmów o zbiornikach ciśnieniowych. Mamy nadzieje, że okaże się przydatny.
Rejestracja zbiornika ciśnieniowego krok po kroku
W pierwszym odcinku omawiamy kluczowe zagadnienia związane z ze zbiornikami na sprężone powietrze. Charakterystyka, rodzaje, umiejscowienie tabliczki znamionowej.
Drugi odcinek jest mocno praktyczny. Pokazujemy i montujemy niezbędne akcesoria i osprzęt do zbiorników (m.in. spusty kondensatu, kurek manometryczny, zawór bezpieczeństwa). Film zobaczysz klikając w banner poniżej.
Poniżej trzeci odcinek. Z całej serii jest on najdłuższy (trwa ponad 13 minut). Ale mamy nadzieje, że w dużym stopniu zaspokaja Wasze potrzeby informacyjne związane z tym tematem. Rzecz jasna: jeśli pojawią się z Waszej strony dodatkowe pytania, coś wydaje się niejasne lub wymagania doprecyzowania – zostawcie komentarz pod filmem lub napiszcie do nas.
Z poradnika wideo dowiesz się m.in.:
⏺️ Co składa się na czteroetapowy proces rejestracji zbiornika?
⏺️ Czym jest Ustawa o Dozorze Technicznym?
⏺️ Które zbiorniki podlegają rejestracji w UDT?
⏺️ Czym jest „współczynnik 300”?
⏺️ Jakie są poszczególne kroki w procesie rejestracji?
⏺️ Jakie wnioski i załączniki należy dołączyć do dokumentacji?
⏺️ Co dowiemy się z tabliczki znamionowej na zbiorniku?
⏺️ Na co trzeba zwrócić uwagę przy wpisywaniu numeru seryjnego?
⏺️ Jakie czynności podejmuje urzędnik z UDT po złożeniu dokumentacji?