Skip to main content

Wstęp

W czasach dynamicznego rozwoju gospodarczego, transformacji i maksymalizacji efektywności energetycznej, kolejnej, czwartej już rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0) wielu menedżerów szuka odpowiedzi na pytanie – czy w mojej branży można znaleźć jednego dostawcę, który zapewni firmie kompleksowość oferty, wysoką dostępność rozwiązań oraz szybką reakcję na zgłaszane zapotrzebowania? Temat ten jest interesujący również dlatego, że mimo ogromnej różnorodności branż produkcyjnych, a także pojawiania się nowych technologii, dalej większość środków produkcji i maszyn opiera się na znanych od wieków mediach roboczych – prądzie elektrycznym, cieczach i gazach.

Wśród tych ostatnich niesłabnącym i zasłużonym zainteresowaniem cieszy się pneumatyka. Uniwersalność, korzystny stosunek masy do przenoszonej mocy, niezawodność – oto cechy, dzięki którym można ją znaleźć w każdej gałęzi przemysłu.

Pneumatyka od jednego dostawcy – czy warto?

Odpowiedź na takie pytanie, jak na bardzo wiele innych, zajmujących pytań z dowolnej dziedziny wiedzy, nauki i techniki brzmi – to zależy. Krótko można odpowiedzieć, że zależy od tego, jaki jest ten dostawca. A rozwijając i uszczegółowiając odpowiedź, zależy od:

 • szerokości i kompleksowości oferty,
 • kompetentnego wsparcia przy wyborze i zakupie, ale też po nim,
 • łatwości dotarcia i przeglądania oferty, różnych kanałów dostępu,
 • szybkości reakcji na zgłoszone zapotrzebowanie i realizacji zamówień,
 • zminimalizowania procedur biurokratycznych.

Oczywiście powyższa lista pięciu kluczowych cech nie wyczerpuje zagadnienia, jednak wskazuje te zagadnienia, na które z pewnością należy położyć największy nacisk, wybierając dostawcę środków produkcji do przedsiębiorstwa.

Wybór jednego dostawcy komponentów pneumatycznych – 5 korzyści

 1. Wsparcie dedykowanego opiekuna.
 2. Szybki czas reakcji na zapotrzebowanie.
 3. Szerokość i kompleksowość oferty.
 4. Dostępność komponentów na miejscu (własny magazyn).
 5. Dodatkowe usługi.

Dedykowany opiekun klienta

To jedna z najważniejszych zalet wybrania jednego dostawcy zamiast wielu. Dzięki dedykowanemu opiekunowi klienta zawsze wiadomo, do kogo można się zwrócić z zamówieniem, pytaniem lub inną sprawą. To oszczędność czasu – nie trzeba się przebijać przez struktury firmowe, aby dotrzeć do właściwej osoby. Doradca zna swoich klientów, ich potrzeby, specyfikę firmy. Pamięta ich zakupy, więc łatwo może pomóc dobrać odpowiednie produkty (komplementarne bądź zamienniki). Łatwo do niego dotrzeć bezpośrednio, przez telefon i pocztę elektroniczną.

Doradcy w firmie Air-Com Pneumatyka-Automatyka są fachowcami w swoich dziedzinach, z kierunkowym wykształceniem oraz doświadczeniem w branży. Stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe i rozwijają swoje umiejętności. Dzięki temu masz pewność, że powierzone nam sprawy są w dobrych rękach!

Szybka odpowiedź na zgłoszenie

Pilnie szukasz jakiegoś produktu i potrzebujesz szybkiej odpowiedzi? Praca w firmie produkcyjnej (zwłaszcza w działach utrzymania ruchu) wymaga szybkiej reakcji na problemy, które mogą spowodować przerwanie ciągłości produkcji.

W Air-Com codziennie odpowiadamy na bardzo dużo zapytań o dostępność produktów, a także proponujemy rozwiązania w przypadku, gdy klient zna tylko podstawowe parametry poszukiwanego komponentu. Dzięki własnemu magazynowi większość zamówień realizujemy do 48 godzin.

Można się z nami kontaktować telefonicznie, poprzez e-mail, czat na stronie. Posiadamy też sklep internetowy, z ofertą ponad 1 000 000 produktów, gdzie sam możesz złożyć zamówienie.

Szeroka oferta produktów

Zapewnienie ciągłości produkcji i wzrost produktywności przy jak najmniejszych zapasach magazynowych to wyzwanie każdego zakładu przemysłowego. Dzięki doświadczeniu i długoletniej współpracy z czołowymi dostawcami w branży pneumatyki i automatyki przygotowaliśmy się na taki scenariusz. Do dyspozycji naszych partnerów udostępniamy ponad 1 000 000 produktów rekomendowanych marek, takich jak: FESTO, SMC, Aventics, wszystko zebrane w jednym miejscu – www.air-com.pl. Znajdziesz tutaj i dobierzesz zamienniki dla produktów wycofanych lub czasowo niedostępnych. Niestandardowe produkty i rozwiązania nie są dla nas problemem. Wśród ogromnego asortymentu pomożemy Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie sprężarkę, siłownik, złączkę lub zawór.

Własny magazyn

Wysoka dostępność najbardziej poszukiwanych produktów i zestawów na miejscu do minimum skraca czas reakcji na zgłoszony problem oraz realizację złożonych zamówień. Jak wspomnieliśmy wcześniej, posiadamy w ofercie ponad 1 000 000 produktów, z czego spora część jest dostępna od ręki w naszej centrali w Długołęce. Dzięki temu można znacznie zredukować czas przestojów produkcji i szybko otrzymać potrzebne produkty.

Nasze usługi

Air-Com Pneumatyka-Automatyka to nie tylko największa w Polsce oferta produktów z zakresu pneumatyki i automatyki przemysłowej, ale również różne usługi:

 • projektujemy i kompleksowo wykonujemy instalacje sprężonego powietrza, od wyposażenia sprężarkowni, instalację sprężarek i zbiorników ciśnieniowych, przez dobór i położenie rur, przewodów i odejść od instalacji pneumatycznej,
 • wypożyczamy sprężarki. Dzięki temu nie musisz obawiać się przestojów w firmie, gdy twoja sprężarka ulegnie awarii,
 • prowadzimy audyty nieszczelności i wycieków z instalacji ciśnieniowych. Wykrywamy przecieki, oznaczamy miejsca ich występowania, a także wskazujemy działania naprawcze,
 • naprawiamy i serwisujemy sprężarki wszystkich typów,
 • serwisujemy osuszacze ziębnicze.

Instalacje pneumatyczne

Twój jeden dostawca pneumatyki i automatyki - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka
Sprawdź

Audyt sprężonego powietrza

Twój jeden dostawca pneumatyki i automatyki - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka
Sprawdź

Produkcja siłowników

Twój jeden dostawca pneumatyki i automatyki - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka
Sprawdź

Wynajem sprężarek

Twój jeden dostawca pneumatyki i automatyki - Baza Wiedzy - Air-Com Pneumatyka
Sprawdź

Podsumowanie

Wiele przemawia za tym, aby zamiast wielu dostawców wybrać jednego. Dzięki zdecydowaniu się na współpracę z Air-Com Pneumatyka-Automatyka możesz uprościć wiele procesów w swojej firmie, zaoszczędzić czas i oszczędzić zbędny stres związany z oczekiwaniem na dostawę newralgicznych dla Twojej produkcji komponentów.

Dedykowany opiekun klienta pozostaje do twojej dyspozycji, wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem. Twoje zamówienia realizujemy najszybciej jak to możliwe, sprowadzając produkty z całego niemal świata.

Zapewniamy również szeroki wachlarz usług, projekty i wykonania instalacji sprężonego powietrza, wypożyczamy sprężarki. Pomagamy oszczędzać pieniądze w twoim przedsiębiorstwie, wykrywając i usuwając wycieki sprężonego powietrza.

Współpraca z nami to gwarancja stabilności, bezpieczeństwa i wsparcia w codziennej działalności.

Marek Nużka

Specjalista w Dziale eCommerce w firmie Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Wspiera rozwój oferty produktowej oraz zarządza treścią w sklepie internetowym air-com.pl. Po godzinach miłośnik fotografii z ogromną wiedzą sprzętową i warsztatową.