Wyspa zaworowa FESTO: montaż, zasada działania, zastosowanie

21 września, 2022 8:15

Takiego filmu nie znajdziesz w polskim internecie. Wyspa zaworowa Festo to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań stosowanych w pneumatycznych układach sterowania. Zobacz, jak montujemy wariant Festo CPV14 dla naszego Klienta. Dowiedz się więcej od eksperta z branży. Sprawdź, jakie jest zastosowanie wyspy zaworowej FESTO i zasada działania.

Daniel Kulik jest Doradcą Techniczno-Handlowym w Air-Com Pneumatyka-Automatyka. Na co dzień wspólnie z Klientami wdraża aplikacje m.in. w branży spożywczej. Przybliża im produkty oraz rozwiązania takich marek jak FESTO czy SMC. Samodzielnie montuje wyspy zaworowe.

Wspólnie z Danielem zrealizowałem materiał wideo, którego nie znajdziecie w polskim internecie. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Unboxing komponentów od FESTO i montaż wyspy zaworowej CPV14.

Zobacz jak montujemy wyspę zaworową FESTO
Wyspa zaworowa FESTO CPV14

Wyspa zaworowa Festo w pneumatyce

Wyspy zaworowe to najbardziej zaawansowane rozwiązania stosowane w pneumatycznych układach sterowania. Są przeznaczone do montażu indywidualnego w maszynach i urządzeniach. Obecne są także w szafach sterowniczych. Wyspy zaworowe wraz z akcesoriami są powszechnie wykorzystywane w automatyzacji procesów przemysłowych we wszystkich gałęziach przemysłu.

Nie jest to temat łatwy i stosunkowo popularny w internecie. Ale cieszę się, że się tu pojawiłeś, drogi Czytelniku, bo mam nadzieje, że Twój głód wiedzy związany z tym tematem będziemy mogli w dużej części zaspokoić.

Trudno w jednym lub dwóch zdaniach opisać kluczowe zastosowanie i miejsce montażu wysp zaworowych oraz ich techniczną specyfikę. Dlatego jeśli chcesz zapoznać się z obszernym artykułem Daniela dot. wysp zaworowych, kliknij w poniższy przycisk.

PAMIĘTAJ: rekomendacje zawsze bazują na indywidualnym audycie u Klienta. To, co ostatecznie zostanie zastosowane, uzależnione jest od różnych parametrów, warunków produkcyjnych, zastosowanych aplikacji, wykorzystywanych maszyn.

Wyspa zaworowa Festo CPV14 – montaż

Jeden z Klientów Daniela poprosił o skompletowanie elementów i montaż wyspy zaworowej, która docelowo będzie zamontowana w zgrzewarce firmy Branson. W filmie pokazujemy krok po kroku:

🔹 z ilu i z jakich elementów składa się całe rozwiązanie,
🔹 jak wyglądają poszczególne etapy montażu,
🔹 na co należy zwrócić uwagę.

Daniel odpowiada też na kilka kluczowych pytań.

montaż wyspy zaworowej festo
Wpięcie zaworu do modułu elektrycznego I Wyspa zaworowa Festo CPV14

🔹 Czy kupować gotową wyspę zaworową czy zlecać jej montaż? Odpowiedź wydaje się oczywista i stoi za nią realna wartość dla Klienta.

Poniżej publikujemy tematyczne fragmenty filmu. Obejrzyj cały materiał lub wybierz fragment który Cię interesuje. Pamiętaj, że zależy nam na Twojej opinii. Jeśli masz dodatkowe pytania – zostaw komentarz pod filmem. Wyślij do nas wiadomość z pomocą formularza kontaktowego w tym miejscu. Pomożemy Ci złożyć wyspę zaworową FESTO.

00:22 min Gdzie są stosowane wyspy zaworowe
00:56 min Budowa wyspy zaworowej
02:33 min Od czego zaczynamy montaż wyspy zaworowej Festo
03:42 min Kierunek montażu elementów wyspy zaworowej
04:22 min Uszczelnienie zaworów w wyspie zaworowej
05:05 min Składanie wyspy zaworowej CPV Festo
10:32 min Gotowa czy składana wyspa zaworowa: co wybrać?
12:00 mim Jak składamy wyspy zaworowe FESTO

Produkty i rozwiązania z pneumatyki

Poniżej dowiesz się więcej o produktach omawianych w powyższym filmie. Poznaj rozwiązania komplementarne, które zwiększają funkcjonalność wyspy zaworowej Festo.

Najszersza oferta komponentów FESTO w Polsce – SPRAWDŹ
Wyspy zaworowe FESTO i akcesoria do wysp zaworowychSPRAWDŹ
Przygotowanie sprężonego powietrza (FRL) – ZOBACZ

Chcesz być na bieżąco z artykułami eksperta?

Zapisz się do bazy odbiorców Daniela Kulika. Jako pierwszy dowiesz się o nowych materiałach z obszaru jego specjalizacji (wyspy zaworowe, produkty i rozwiązania FESTO, SMC, Piab, technika podciśnieniowa).

Please wait...

Dzięki! Mam nadzieje, że nie zawiodę Twoich oczekiwań.

Wykonaj ostatni krok! Musisz potwierdzić swojego maila. Chcę mieć pewność, że to Ty dołączyłeś do naszego grona. Dokończ proszę proces subskrypcji i sprawdź swoją skrzynkę e-mail (zdarza się, że wiadomość wpadnie do folderu SPAM, karty "Oferty" lub "Powiadomienia"). Musisz potwierdzić swój wybór by Twój email został aktywowany.

Do zobaczenia 🙂


Popularne kategorie

Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie ruchu w swojej firmie?

Sprawdź, jak uniknąć kosztownych wycieków sprężonego powietrza