Siłownik pneumatyczny ISO 6432 produkowany jest w średnicach od fi 8 do fi 25. Znajduje zastosowanie w niemal każdej gałęzi przemysłu, a obszar jego zastosowania jest często bardzo niestandardowy. Zobacz nasz wideoporadnik, w którym Paweł Oskroba z Air-Com Pneumatyka-Automatyka omawia kluczowe zagadnienia związane z tym produktem.
Na wstępie pokusimy się o stwierdzenie, że siłowniki pneumatyczne znormalizowane zgodne z normą ISO, obok przewodów pneumatycznych czy złączek pneumatycznych (wtykowych lub skręcanych), to najpopularniejsze elementy w pneumatyce. Dlatego poniższy odcinek, mamy nadzieje, zaspokoi w dużym stopniu Twoją ciekawość związaną z tym wariantem siłowników pneumatycznych.
Gwoli przypomnienia, poniższy film jest częścią serii w której omawiamy znormalizowane siłowniki pneumatyczne.
Siłownik pneumatyczny ISO 6432: okrągłe „rurki”
Siłowniki pneumatyczne ISO 6432 popularne nazywane są siłownikami okrągłymi, zaś w branżowym żargonie mówi się na nie „rurki”. Historycznie rzecz ujmując, norma ISO 6432 (dla D8-D25) powstała w 1985 roku. Praktycznie rzecz biorąc, siłowniki pneumatyczne z tą normą mają wszechstronne zastosowania i wciąż cieszą się dużą popularnością wśród ich odbiorców.
Tym razem na naszym stole w Dziale Produkcji ustawiliśmy obok siebie kilka wariantów siłownika pneumatycznego znormalizowanego według normy ISO 6432. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który zilustruje odpowiedzi na takie pytania jak:
Jaka jest budowa siłownika pneumatycznego ISO 6432 (rozbieramy na pojedyncze elementy)?
Rola amortyzacji w siłownikach z normą ISO 6432 (mechaniczna)
Amortyzacja pneumatyczna w ISO 6432
Warianty siłowników ISO 6432
Kluczowe różnice w budowie