Instalacja pneumatyczna w warsztacie: jak się do tego zabrać?

6 września, 2021 1:29

Instalacja pneumatyczna w warsztacie to rozwiązanie, które pozwala na zasilanie narzędzi pneumatycznych. Poprawia efektywność i bezpieczeństwo pracy. Czy można wykonać ją samodzielnie? Postanowiliśmy to pokazać. Do wspólnego projektu zaangażowaliśmy twórcę internetowego. Adam Maszynotwór pokazał, krok po kroku, jak to zrobił.

Instalacja pneumatyczna na sprężone powietrze staje się obecnie wyposażeniem niemal obowiązkowym w procesie produkcji, serwisowania czy napraw. Niezależnie od tego, czy jest to warsztat samochodowy, przydomowy garaż, zakład produkcyjny, zestaw potencjalnych pytań jest zawsze ten sam:

🔵 Z czego zrobić instalację pneumatyczną?
🔵 Od czego zacząć budowę instalacji pneumatycznej?
🔵 Jakie rury do sprężonego powietrza wybrać?
🔵 Które komponenty kupić?
🔵 Czy można ją wykonać samodzielnie?

Instalacja pneumatyczna w warsztacie: jak zrobić samodzielnie?

Instalacja pneumatyczna w warsztacie czy w garażu wykorzystywana jest głównie do obsługi narzędzi pneumatycznych. Ich rodzaj i charakter jest oczywiście uzależniony od indywidualnych potrzeb. Zanim jednak dojdzie do pierwszego uruchomienia instalacji, należy wykonać szereg prac przygotowawczych. Zwykle zaczyna się od pomiarów i rysunków.

instalacja pneumatyczna w warsztacie schemat

Schemat instalacji pneumatycznej

Na kanwie powyższych pytań i potencjalnych dylematów, postanowiliśmy, że do wspólnego projektu zaangażujemy Adama, twórcę kanału na YouTube o nazwie Adam Maszynotwór. Jak sam o sobie mówi, jego pasją są maszyny, ich samodzielnie naprawianie i wykonywanie. Obecnie z pasją i zaangażowaniem prowadzi kanał w którym publikuje filmy poradnikowe i instruktaże. Do tej pory jego poczynania śledzi blisko 28 tys. widzów.

Dzielenie się wiedzą jest dla nas i dla Adama wielką przygodą. To sprawiło, że podjęliśmy wspólne wyzwanie. Do Adama powędrowały komponenty do budowy instalacji pneumatycznej oraz rury aluminiowe. Całość bazująca na systemie Aircom. On sam pokazuje w materiale wideo, jak łatwo zrobić ją samodzielnie (no, prawie, w filmie ma jednego cennego pomocnika).

Od czego zaczęliśmy? Adam pokazał nam swój warsztat i przesłał schemat instalacji pneumatycznej. Co zadziało się dalej? Zobaczcie wspólny film o tym jak Adam zbudował u siebie instalacje na sprężone powietrze.

Kliknij w obrazek poniżej, okno wideo otworzy się na tej samej stronie.

instalacja pneumatyczna w warsztacie

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy