Sprężarki i kompresory do zastosowań profesjonalnych [FILM]

29 marca, 2021 11:42

Sprężarki i kompresory do zastosowań profesjonalnych (do zakładu, do warsztatu, do serwisu, na produkcję) muszą charakteryzować się odpowiednimi parametrami. Czego dotyczy 20% zapas wydajności? Jakie dwa parametry są kluczowe przy wyborze kompresora? Te oraz inne odpowiedzi odnajdziecie w naszym filmie.

Dotychczas w naszych wideoporadnikach mówiliśmy o zbiornikach ciśnieniowych, zaworach pneumatycznych, złączkach, przewodach, wreszcie o siłownikach pneumatycznych, czyli o tym wszystkich co odpowiada za przepływ sprężonego powietrza.

Czas na materiał dotyczący sprężarek (kompresorów), a więc urządzeń odpowiedzialnych za wytworzenie sprężonego powietrza. Bez nich trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek instalacje pneumatyczną.

Sprężarki i kompresory profesjonalne

Zachęcamy do obejrzenia przekrojowego wideoporadnika (19:36 min), w którym staramy się odpowiedzieć na wiele potencjalnych pytań. Dla komfortu i lepszej nawigacji podajemy określony fragment film przypisany danemu zagadnieniu.

00:32 Jakie są najbardziej popularne rozwiązania?
01:34 Sprężarki tłokowe – budowa, cechy szczególne, moc, przeznaczenie, jak dobrać wydajność
04:01 Sprężarka tłokowa – wady i zalety
05:28Sprężarka śrubowa Airpol – budowa, różnice względem innych, moce i wydajność, dodatkowe komponenty (osuszacz ziębniczy)
10:00​ Jak odzyskać energię ze sprężarki i po co to robić?
11:45Sprężarka łopatkowa – specyficzna konstrukcja, zalety i wady
13:47 Sprężarka śrubowa Atlas Copco
17:15 Serwis sprężarek – co warto o nim wiedzieć, dlaczego jest ważny

Chcesz do nas dołączyć?

Zobacz kim jesteśmy i poznaj aktualne oferty pracy